Ak Parti İzmir Karabağlar İlçe Teşkilatı Başkanı Kazım Erten’in Abdullah Gül’ün merhum babası Ahmet Hamdi Gül ile olan anısı

0

Ak Parti İzmir Karabağlar İlçe Teşkilatı Başkanı Kazım Erten, Ahmet Hamdi Gül ile olan bir anısını kişisel Facebook sayfasında paylaştı.. O satırlar:

Merhum Muhterem Ahmed Hamdi GÜL’ü 1982 senesinde İzmir’e geldiğimde, Akevler’in Kurucu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Tahir SATOĞLU ve ağabeyi Mehmet Nazif SATOĞLU’nun eniştesi olarak, olarak tanıdım.

Kendisi de aynı zamanda Akevler’in Ortaklarındandı. İzmir ‘i ziyaretleri esnasında Akevler’de sohbet etme imkanı buluyorduk. O dönemde önemli bir hatırasını bize anlatmıştı; Kayseri Teyyare Fabrikasında çalışırken, Uçaklara Mermi yükleyen Taşıyıcı Araçların Türk Silahlı Kuvvetlerine satılması hep geciktiriliyormuş. Bir gün Yetkili Paşa bu gecikmelerden dolayı öfkeli bir durumda Ahmed Hamdi amcayı çağırmış ve “bizim bu yükleme aracını üretme imkanımız yok mu?” diye sormuş. Ahmed amca ” bir tane yükleme aracını demonte etme ve detaylı araştırma fırsatının kendisine verilmesi durumunda benzer aracı yapabileceğini söylemiş. Paşa da izin vermiş. Ahmed Hamdi amca aracı dağıtmış, araştırmasını yapmış ve yükleme aracını üretmiş. Uçak silah İkmalinde dışa bağımlılığı ortadan kaldırdığı için Paşa, Ahmet amcaya teşekkür etmiş.

Bu ve buna benzer hatıralarını bize anlatırdı.

Biz de, Dünya tatlısı, mucit, mütevazi, zeki, vatansever, şuurlu bir Mü’min’in Türk Silahlı Kuvvetlerince sahiplenilmesinden çok mutlu oluyorduk.

Sevgili Ahmed Hamdi GÜL amcamızın mekanı Cennet olsun. Başta sayın Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL olmak üzere tüm GÜL ailesine, SATOĞLU ailesine ve TEKELİOĞLU ailesine sabır ve başsağlığı dilerim.

CEVAP VER