1 milyon kişiye yüzme öğretilecek..

0

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 1 milyon yeni yüzücü kazanma adına 2020 sonuna kadar 1 milyon kişiye yüzme öğreteceklerini açıkladı.

Otuz Birinci Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda konuşan Kasapoğlu, bakanlık olarak ikinci 100 günlük plan çerçevesinde 100 bin kişiye yüzme öğretme hedefi koyduklarını belirtti. Bu çerçevede gördükleri teveccühün kendilerini çok daha farklı bir noktaya sevk ettiğini anlatan Kasapoğlu, “100 bin hedefini, 100 günlük süreçte 150 bin çocuğumuza yüzme öğreterek tamamladık. Bugün yeni bir hedef koyuyoruz. Bakanlık olarak 1 milyon yeni yüzücü kazanma adına 2020 sonuna kadar 1 milyon kişiye yüzme öğreteceğiz.” dedi.

Yüzmenin sağlığı sürekli kılma adına önemli bir spor olduğuna dikkati çeken Kasapoğlu, “Bakanlık olarak tüm havuzlarımızı, belediyelerin ve üniversitelerin havuzlarını bu amaç doğrultusunda kullanacağız. Gerekirse özel sektörle de havuz konusunda iş birliği yapacağız. Yeni havuz inşa etme notasında çok güzel çalışmalarımız var. Yüzme noktasında her türlü engeli ortadan kaldıracağız. Her yaştan insana yüzme öğreteceğiz. Sürecin sonunda Avrupa’da ve dünyada yüzme şampiyonlarıyla bu başarıyı taçlandıracağız.” diye konuştu.

Otuz Birinci Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı hakkında da görüşlerini dile getiren Kasapoğlu, şunları söyledi:

“Organizasyon güzel. İstanbul, dünyanın gözbebeği. Organizasyonun güzel bir şekilde yürümesi ve halkımızın ilgisi bizleri umutlandırıyor. Gücümüze güç katıyor. Bu yarışmaya yüzücü olarak katılan yarısı yabancı bin 200 kişi var. Bunlar 28 dakikada kontenjanı doldurdu. Bu da ülkemizin spor turizmi açısında geldiği noktayı ve ülkemize duyulan güveni ortaya koyması açısında çok önemli. Bu noktada ülkemizin spor turizmi noktasındaki imkanlarını arttıracağız. Bu süreci daha da güçlendireceğiz.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here