10 il için sağanak yağış uyarısı..

0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Türkiye’nin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in kıyı kesimleri, Kırklareli, İstanbul ve Kocaeli çevreleri, Balıkesir’in kuzeyi, Tekirdağ ve Çanakkale’nin doğusu ile Şırnak, Hakkari ve Van’ın güney kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Van’ın güneyi, Hakkari ve Şırnak’ın yükseklerinin yer yer karla karışık yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı Marmara’nın güneyi ve doğusu, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Türkiye genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu sabah saatlerinde Marmara’nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

İzmir-Deprem Bölgesi Hava Tahmin Raporu

12.11.2020 Perşembe: Yağış beklenmiyor. Havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği, rüzgârın kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette (10-20 km/saat, hamleli 30-40 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Gece en düşük sıcaklığın 12 derece, günün en yüksek sıcaklığının 21 derece olması beklenmektedir.

13.11.2020 Cuma: Yağış beklenmiyor. Havanın az bulutlu ve açık geçeceği, rüzgârın kuzey yönlerden hafif kuvvette (5-10 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Gece en düşük sıcaklığın 10 derece, günün en yüksek sıcaklığının 19 derece olması beklenmektedir.

14.11.2020 Cumartesi: Yağış beklenmiyor. Havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği, rüzgârın kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette (10-20 km/saat, hamleli 30-40 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Gece en düşük sıcaklığın 11 derece, günün en yüksek sıcaklığının 19 derece olması beklenmektedir.

15.11.2020 Pazar: Yağış beklenmiyor. Havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği, rüzgârın kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette (10-20 km/saat, hamleli 30-40 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Gece en düşük sıcaklığın 10 derece, günün en yüksek sıcaklığının 17 derece olması beklenmektedir.

16.11.2020 Pazartesi: Yağış beklenmiyor. Havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği, rüzgârın kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette (10-20 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Gece en düşük sıcaklığın 9 derece, günün en yüksek sıcaklığının 19 derece olması beklenmektedir.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here