2 bin 500 öğrenci karantinaya alındı..

0

İsviçre’nin bazı bölgelerinde, yurt dışı kaynaklı koronavirüs vakalarının artması sonrası yaz tatiline giden 2 bin 500 turizm ve otelcilik öğrencisi Covid-19’u yaydığı şüphesiyle karantinaya alındı.

Lozan ve Nyon gibi kentleri içerisine alan Fransa sınırındaki Vaud kantonunda yer alan Ecole Hoteliere de Lausanne’de lisans eğitimi alan öğrencilerin bir kısmının kampüste konaklayacağı, bir kısmının ise evlerinde kalacağı belirtildi. Sağlık yetkilileri bölgede görülen bazı Covid-19 vakalarının söz konusu turizm okulunda düzenlenen şenliklerle alakalı olduğunu tahmin ettiklerini, ancak virüsün kaynağını tam olarak tespit etmenin imkansız olduğunu açıkladı.

Yetkililer öğrencilere uygulanacak zorunlu karantinanın 28 Eylül tarihine kadar devam edeceğini söyledi. İsviçre’nin Vaud kantonunda ülkedeki diğer bölgelere göre daha fazla görülmesi alınan toplu karantina kararında etkili oldu.

Bern hükümeti yeni vakaların artması sonrası 17 Eylül tarihinde ülkedeki koronavirüs önlemlerini sıkılaştırmıştı. İsviçre’de gece kulüpleri şu anda kapalı, 100 kişiden fazla katılımlı etkinlikler yasak ve kamuya açık kapalı alanlarda maske takmak zorunlu.

Kaynak: Euronews

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here