Siyasi cinayetler için Erdoğan’ın açıklamalarını hatırlattı..

0

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen toplantı sonrası iki lidir, ortak basın toplantısı düzenledi.

Siyasi cinayetlere ilişkin açıklama yapan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “‘Daha neler olacak neler; bunlar iyi günleriniz.’ Bu sözler tehdit değil midir? Bu söz ne anlama geliyor; herhalde sevgi, kucaklama anlamına gelmiyor. Bu sözler herhalde ‘Saldırı karşısında savcılar harekete geçmeli’ anlamına gelmiyor.

Başka bir cümle daha; üstelik bunu il başkanları toplantısında söylüyor Sayın Erdoğan: ‘Ülkenin yönetimine talip olduklarını söylemekten vazgeçmelerinin kendileri için daha iyi olacağını da hatırlatmak istiyoruz.’ Allah aşkına ülkeyi yönetmek onların tekelinde mi? ‘Ülkeyi yönetme amacından vazgeçin’ diyor. Bu soruların cevabını verdi mi acaba Sayın Erdoğan. Bu iki cümlenin anlamı nedir? Devleti yöneten bir kişi açıkça siyasi partileri; ‘Ülkeyi yönetmekten vazgeçin, bunlar daha iyi günler’ diyerek tehdit ediyor. Ne yaparlarsa yapsınlar, ülkenin huzurunu bozacak hiçbir davranış bizden yana olmayacaktır. Biz halkımızı sükunete davet ediyoruz. Büyük sıkıntılar yaşıyorsunuz biliyoruz ama bunları aşacağız. İnşallah iktidar değişecek ve memlekete huzur gelecek.”

Resim

3600 ek gösterge hakkında ise Kılıçdaroğlu, “3600 ek göstergeyi Erdoğan’a yaptıracağım. Sağlık çalışanlarına, inamlara, polislere 3600 ek gösterge gelmeli. İşi zamanı bırakarak unutturmaya çalışıyor ama biz unutmayacağız.” diye konuştu.

Profil resmindeki CHP logosu yerine bayraklı fotoğraf değişikliği hakkında da Kılıçdaroğlu, “Siyaset, söylentiler üzerine değil gerçekler üzerinde inşa edilir. Bugün için böyle bir tartışmayı doğru bulmuyorum ve yapay bir tartışma olarak görüyorum. Cumhurbaşkanı adayının niteliklerini zaman zaman kamuoyu ile paylaşıyorum. Aynı düşüncedeyim. Bir profil fotosuyla Cumhurbaşkanı adayı belirleniyorsa işimiz çok zor. Ekonomide bu kadar ciddi sorunlar varken adaylık tartışması yapmak halkın gözünden gerçekleri kaçırmak anlamına gelir, doğru bulmuyorum.” dedi.

Saadet Partisi’nin Millet İttifakı’ndan ayrılacağı iddialarına ilişkin bir soruya Karamollaoğlu, “Geçen dönemde de ancak ittifaklar seçim zamanı konuşulmalı diyordum. Bu sözden biz bir yerden ayrılıyoruz, başka yere gidiyoruz gibi bir netice çıkarılmamalı. Bugünkü Cumhurbaşkanlığı sistemi otoriter bir yapıya dönüştü. Bu yüzden geçen dönemde de Cumhur İttifakı’nın içinde bulunamayız demiştik. Şimdi söylediklerimiz oldu. Biz sistem değişecekse farklı partilerin düşüncelerinin önemli olduğunu düşünüyoruz.” karşılığını verdi.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here