4 ana hedefini açıkladı..

0

Memleket Partisi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edilen 13. parti oldu. CHP’den istifa eden İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ile Yalova Milletvekili Özcan Özel Memleket Partisi’ni Meclis’te temsil edecek.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, düzenlediği basın toplantısında hedeflerini anlattı. “Türkiye’yi hep birlikte kalkındıracağız.” diyen İnce, şunları söyledi: “Bir yanda Cumhur İttifakı bir yanda Millet İttifakı. Biz diyeceğiz ki ne Cumhur ne Millet, tek yol memleket. Atatürkçü, Cumhuriyetçi demokrat bir parti olacağız. İlkelerimiz net. Atatürk’e saygısızlık yapanı partiye istemiyoruz, doğaya çevreye saygısı olmayanı istemiyoruz. Ayrımcılık yapanı istemiyoruz.

Dört ana hedefimiz var. Birincisi ekonomik kalkınma. İkinci hedefimiz katılımcı demokrasi. Üçüncü hedefimiz hukukun üstünlüğü. Dördüncü hedefimiz barış ve güvenliktir.

Yani anavatan, yavruvatan, mavi vatan, gök vatan hepsi var orada. Aynı mavinin altında aynı gökyüzünün altında 7 coğrafi bölgenin birbirine sarılmış insan figürü. Peki neden mavi? Biz ilhamımızı bir çift mavi gözün ışıltısından alıyoruz, Atatürk’ten alıyoruz. Onun için rengimiz mavi. Sloganımız MAVİ. Anlamı, M, memleket, A, adalet, V, vicdan, İ, iş. Nazar boncuğu kültürümüzün bir parçası.

Yakında bu hastalıktan kurtulduğumuzda, meydanları gümbür gümbür nasıl doldurduğumuzu herkes görecek. Duruşumuz net, net olacağız. Önemli olan duruşundur, duruşun. Tut ki, Ali’den miras kaldı sana Zülfikar, yüreğin yoksa ne yapsın sana Zülfikar. Ali’nin yüreği olacak önce yüreği. 2 ay sonra herkes görecek meydanları. Eğitimi, sağlığı, iyi yaşam koşullarını, iyi yaşamın nasıl olacağını konuşacağız. Eğitimin niteliğini konuşacağız. Tarımı, hayvancılığı, markalaşmayı konuşacağız. Tasarımı, turizmi konuşacağız.

Tayyip Erdoğan’a imza verip, sonra altını oymaya çalışan kişiden medet umacaksın. E sana imza verip altını oymaya çalışırsa ne yapacaksın? Bu muhalefet düzenine toptan bir itirazımız var. Böyle gelmiş, böyle gitmez.

Okullar kapalı, camiler açık. Okulda bulaşıyor da camide bulaşmıyor mu? ‘Aman bunu söylemeyelim.’ Niye? ‘Yanlış anlarlar’ Cami bunların babası mı, cami hepimizin evi. Nasıl söylemeyeceğiz?

Söyleyeceğiz. Lokantalar kapalı, lokantalardan ne istiyorsunuz ya. Uçaklar 200 kişi yan yana binebiliyor, toplu taşımada 2 saat yolculuk yapıyorsun, lokantalar kapalı. Bunun hesabını soramayan bir muhalefet var. Deniz kenarında bankta otursan ceza yersin, 5 milyonluk teknede yüzersen serbest. Sizin adaletinizi sevsinler. Muhalefet olmadığı için iktidar bunu yapabiliyorlar. Köpeksiz köyü bulup değneksiz dolaşıyor iktidar bugün.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here