ABD Suriye’de yasa dışı bulunuyor..

0

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye’de terör örgütlerinin boşalttığı yerlere ilişkin ABD ile herhangi bir anlaşmanın olmadığını savunarak “Türkiye ile Rusya arasında Soçi’de varılan mutabakat muhtırası dışında gizli anlaşmalara bakmak için herhangi bir neden görmüyorum. Mutabakat muhtırası çok net şekilde uygulanmaktadır.” dedi.

Burundi Dışişleri Bakanı Ezechiel Nibigira ile başkent Moskova’daki görüşmesi ardından düzenlediği basın toplantısında konuşan Lavrov, Suriye’de terör örgütlerinin boşalttığı yerlere ilişkin ABD ile herhangi bir anlaşmanın bulunmadığını ileri sürerek “ABD ile bugün herhangi bir konuda anlaşmanın mümkün olduğunu düşünmüyorum.” diye konuştu.

ABD’nin Suriye’de “yasa dışı bulunduğu” ifadesini kullanan Lavrov, şunları söyledi: “Suriye’deki durumunun iyileştirilmesi ve toprak bütünlüğünün sağlanması konusunda tutarsız hareket eden bir ülkeyle uzun vadeli siyaset yürütmek yapıcı ve üretken olmazdı. Öte yandan Türkiye ile Rusya arasında Soçi’de varılan mutabakat muhtırası dışında gizli anlaşmalara bakmak için herhangi bir neden görmüyorum. Mutabakat muhtırası çok net bir şekilde uygulanmaktadır.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here