Ahmet Türk de gözaltında.. İyi de, sorunu kiminle konuşarak çözeceksiniz?

1

Birkaç gün önce İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk bugün sabah saatlerinde gözaltına alındı.

Mardin’den gelen haberler, Türk’ün makamında ve evinde aramaların sürdüğünü gösteriyor.

Ahmet Türk hep demokratik sistem içerisinde yer almış ve bunu tavsiye etmiş bir Kürt politikacı. Kasr-ı Kanco adını taşıyan evinde ülkemiz siyasetinde iz bırakmış bütün devlet adamlarını ağırlamıştır.

Kürt sorununun çözümü söz konusu olduğunda başvurulması kaçınılmaz isimlerdendir de…

HDP eş-başkanları ve bazı milletvekillerinin tutuklanması sonrasında Ahmet Türk’ün de gözaltına alınmasıyla akla gelen ilk soru şu: Bir sorun varsa, sorun muhatapları bulunarak ve onlarla konuşarak çözülür; demokratik sistem içerisinde yer alan isimler içeriye atılırsa, sorun mu yok olur, yoksa çözümden mi uzaklaşılır?

1 YORUM

  1. Şu anakadar konuşuldu da noldu gene kan gene kan devletin olumlu adımına karşı hangi olumlu adımı attılar Ahmet türk pkk terörüne karşı hangi duruşu var birde türkiyede kürt sorunu yok sorun çıkaran kürtler var hangi hakları eksik pazarda onlar devlette onlar sosyal haklardan ençok onlar yaralanıyor buna ramen türk vatandaşı olmadılar hiçbirzaman istisnalar kaideyi bozmaz bizlerden farklı alamadıkları bir hak varsa yazında bizde bilelim bunun mücadelesini hep beraber verelim tutturmuşlar bir kürt sorunu.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here