AK Parti “CHP yalan üretim merkezi” adlı videoyu kaldırdı..

0

AK Parti tarafından ‘CHP yalan üretim merkezi’ adıyla yayınlanan animasyon, partinin resmi Twitter, Facebook ve Youtube hesaplarından kaldırıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, şunları söyledi: “Siyasette seviyeli muhalefetin oluşması için AK Parti olarak bir adım attık. Siyasette yalanın ulaştığı boyuta dikkat çektik. Maksat hasıl oldu. Bundan sonrasında da bilgi ve belgeye dayalı, seviyenin korunduğu, aziz milletimize sadece gerçeklerle konuşacakları bir zemin istiyoruz. Çünkü biz sadece gerçeklerle konuşuyoruz.”

AK Parti resmi Twitter hesabında 5 Mayıs’ta ‘CHP yalan üretim merkezi’ adlı bir animasyon yayınlanmıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın çizgi karakterler olarak canlandırıldığı animasyonda bir profesörün, icat ettiği makineyle ana muhalefet partisi için ‘yalan ürettiği’ gösterilmişti.

Sağlık Bakanlığı ile ilgili iddialara ve ‘128 milyar dolar nerede?’ tartışmasına da atıfta bulunulan animasyonun sonunda “Devamı gelecek” denmişti.

CHP ise dün akşam AKP’nin bu animasyon videosuna karikatürle yanıt vererek “Haydi çıkar maskeni” paylaşımı yapmıştı. CHP’nin hazırladığı karikatürde Kılıçdaroğlu’na benzeyen birisi yalan üreten bilim adamının kafasındaki maskeyi çıkartıyor ve maskenin altından Cumhurbaşkanı ve Recep Tayyip Erdoğan’a benzeyen birisinin çıkması anlatılıyor.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here