AK Parti sebep, yüksek enflasyon, döviz kuru ve borç sonuçtur..

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. “Her türlü zorluğa ve imkansızlığa rağmen aziz milletimizin vatan sevgisi, hürriyet ve istiklâl aşkı ile topyekûn inanç ve kararlılıkla giriştiği İstiklal Mücadelemiz; her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu büyük bir zafer ile sonuçlanmıştır.” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Milletimiz çok ağır bedellerle, büyük cefa ve zorlukların ardından sahip olunan hür ve bağımsız Cumhuriyet’in değerini çok iyi bilmektedir. İki gün sonra olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıl dönümünü şimdiden tebrik ediyorum. Millet olarak bulunduğumuz seviyeden bir adım dahi geri gitmeden, bütün kazanımlarımızı sonuna kadar koruyacak bir anlayışa sahip olduğumuza inanıyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, İstiklal Mücadelemizin kahramanlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını şimdiden tebrik ediyorum.

Her şart altında elçiliklerin toplu bir şekilde böylesi tavır ve söylemlerini doğru bulmuyorum! Hukuktan ekonomiye, eğitimden sağlığa her alanda uygulanan politikalarla ülkemize dışarıdan müdahale fırsatı vermeyecek üslup kullanmamız elzemdir. Böylesi krizler üzerinden seçmene göz kırpmanın ülkemize hiçbir faydası yoktur. Para; bayrak gibi, milli marş gibi bir ülkenin itibarını, bağımsızlığını simgeler. Paranın itibarı ülkenin itibarıdır. Maalesef ülkemizde paranın itibarıyla birlikte ülkenin itibarı da beş paralık edildi. Sayın Erdoğan 2005’te bunları söylemişti.

Türk lirası neredeyse oyuncak paralara karşı bile değer kaybedecek kadar güçsüzleşti. Bu arkadaşların ülkeyi içine düşürdükleri bu durum nedeniyle yürekleri sızlıyor mu sızlamıyor mu merak ediyoruz! Edalarına baktığımız zaman öyle bir haleti ruhiyeyi taşıdıkları kanaati hasıl olmuyor. Bu arkadaşların ‘Herkes memnun, herkesin arabası var, herkesin telefonu var’ tarzı ifadelerine bakınca vatandaşın sıkıntısını hiç hissetmedikleri anlaşılıyor.

En büyük sıkıntı; çözüm arayışlarının olmamasından kaynaklanıyor! Öyle bir dertleri yok maalesef. Bu ülke yabancıların ucuzluk marketi haline geldi ama içinde yaşayanlar aynı alışverişi kendi kazançları ile yapamıyorlar. Önümüz kış ama insanımız kendisi ve çocukları için bir mont, bir bot alamıyor. Vay bizim halimize.

18 yılda borcumuz tam yüzde 670 arttı! AK Parti iktidarında borç stoku 283 milyar TL’den 2 trilyon 181 milyar TL’ye çıkmış. Bu dönemde yapılan borçlanma tutarı 1 trilyon 897 milyar TL’dir. Aynı dönemde ödenen faiz tutarı toplamı ise 1 trilyon 208 milyar TL’dir. Halimizin perişanlığını ortaya koyan bir tablo. Soruyoruz; alınan bu borç paralar yatırıma gitmedi ise nerelere harcandı?

Beş yıllık bilanço bile faiz karşıtı söylemlerine rağmen hükümetin faize göbeğinden bağlı olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Sayın Erdoğan her ne kadar ‘faiz sebep, enflasyon sonuç’ dese de gerçek şudur; AK Parti sebep, enflasyon sonuçtur! AK Parti sebep; yüksek enflasyon, yüksek döviz kuru, yüksek borç sonuçtur.

İsrafta, yolsuzlukta, rüşvette tedbir alınmadığı sürece ekonomi düzelmez. Paramızın itibarını yeniden sağlamaya, borç batağından hem ülkemizi hem de insanımızı çıkarmaya ve alın terimizin faizcilere akıtılmasına kesinlikle son vermeye kararlıyız. İsraf ve borca dayalı ekonomik anlayış nedeniyle ülkemizin boşa akıtılan kaynaklarını, üretime ve istihdama yönlendirmeye kararlıyız. Milletimiz bilmelidir ki kurtuluş reçetesi Saadet Partimizin politikalarında yatmaktadır.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here