AK Parti Sözcüsü Çelik: Efsanevi Avrupa dayanışmasının virüs karşısında darmadağın olduğu görüldü

0

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Koronavirüs salgınına ilişkin Çelik, şunları söyledi:

“Hükümetlerimiz döneminde sağlıkta gerçekleştirdiğimiz devrim, Türkiye’yi son derece hazırlıklı hale getirmiştir. Efsanevi Avrupa dayanışmasının bu virüs karşısında maalesef darmadağın olduğu tablolar görüldü. Koronavirüs sürecinde NATO’nun dayanışma bağlamında gösterebildiği tek örnek Türkiye’nin yaptığı yardımlardır.

Başakşehir Şehir Hastanesi salgınla mücadelemizi güçlü hale getirecek, Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe’deki hastaneler gücümüzü daha da artıracak. Yurt dışından gelen vatandaşlarımızın mümkün olduğunca konforlu bir şekilde karantina süresini geçirmesi sağlandı.

Şimdiki zaman, partizanlık yapma zamanı değildir. Salgınla mücadele ederken tek bir partimiz var, o da vatandaş partisi. Çok otoriteli mücadele, dünyanın hiçbir yerinde söz konusu değil. Kimsenin vatandaşa götürmek istediği iyilik engellenmiyor.

Türkiye, kendi vatandaşının ihtiyacını karşıladıktan sonra fazlasını yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Vatandaşa götürülen hizmetin üstüne parti damgası vurmaya gerek yok. Devletin, belediyelerin bütün imkanları vatandaşındır. Türkiye, KKTC’nin bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek güçtedir.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here