Ak Parti’den kopuş olmasın diye … Kurulan tezgah kime?

2

Aslında Ak Parti cephesindeki zenginliği benimsemenin kırılma noktasından bahsedecektim. Hani maddi imkanlara kavuştuktan sonra değişen insanlar vardır ya, işte Ak parti cephesindeki bu değişimin yaşanmaya başlaması ve bunun psikolojik ve dini boyutu. Çünkü Ak parti ontolojik olarak dar ve orta gelirli insanlarımız üzerinden kendini ortaya koymuştur. Ne oldu da Ak parti bu kırılma noktasını yaşadı? 

Artık bu konuyu başka bir zamana bırakalım, çünkü bizi çok daha yakından ilgilendiren başka bir konu pompalanıyor. 

Nedir bu konu? 

PDY/Fetö’nün siyasi ayağı ile yapılmak istenen proje. 

Yaklaşık bir aydır başlayan bu konu ne ilginçtir ki, son iki haftada hız kazandı. TV’lerdeki tartışma programlarında hep bu konu ele alınıyor.

Nedir bu süreç? 

Hemen ifade edeyim: Uzun zaman önce başlayan ve son günlerde hız kazanan bu çalışmanın bir amacı var. Evet, amacını da söyleyeceğim ama önce çalışmayı irdelemek lazım.

Siyasi ayağı konusunu açanlar iki yönlü hedefi güdüyorlar: Birincisi, Ak partiyi harcamak. İkincisi, dindar, muhafazakarları hedefe koymak. 

Reklam

Ak parti cephesinde olanlar, kendilerine faydası olacak diye, ekranlarda boy gösteren bazı kişilerin önlerini açıyorlar. Yok yok, isimlerini vermeyeceğim. İzlediğinizde sizler de aynısını diyeceksiniz: ‘Aa bu kişiler daha düne kadar Erdoğan’a küfrediyorlardı, şimdi ne oldu?’ 

Bir gün öyle, bir gün böyle olan bu tiplerin sürekli bu konuyu açmaları ve kelime aralarında bazı isimleri telaffuz etmelerinin aslında bir hedefi var. 

Hedef, bu çalışmanın (yani PDY/Fetö siyasi ayak konusunun gündeme taşınması ve konunun özellikle kaşınması) amacı ile ortak: 

Nedir bu hedef ve bu amaç ne için? Hedef siyasi ayağı çıkarmak, amaç iki yönlü. 

Yeni kurulacak partileri güçlenmeden bitirmek. Ve aynı zamanda, hatta daha da önemli olan hedef, yeni partilere geçecek Ak parti milletvekillerine gözdağı vermek ve engellemek. 

Basına yansıyan haberleri okumuşsunuzdur. Ali Babacan’ın kuracağı partiye geçecek Ak partili milletvekillerinin sayısı…

Hani başta iki yönlü demiştim ya, şimdi o konuyu açayım. Bu çalışmayı başlatan aşırı sağcı ve aşırı solcu kesimler, çapraz sorgu yapar gibi çapraz hedeflemeyi de eş zamanlı yürütüyorlar. Nasıl mı? 

Bir taraf CHP için dosya hazırlıyor. 

Reklam

Diğeri de, Ak partinin faydasıymış gibi göstererek, bu çalışmayı yürütüyor. Ak partiden milletvekilleri ayrılmasın, kopmalar olmasın diye, Ak partiyi de arkasına alıyor.

Gene kopmalar olursa peki? 

İşte o zaman için de plan hazır: ‘İşte siyasi ayağı bunlar, denecek’. 

Kurulan, tezgahlanan oyun bu. 

Ak parti de, kendinden kopuşlar olmasın diye eli mahkum şekilde, bu kişilerin önünü açıyor.

Peki tezgahlanan bu oyun nasıl gizleniyor? 

Hani algı operasyonu diye bir kullanım var ya. İşte gizlenme yöntemi de bu. Vatandaşların, siyasilerin ‘büyük resmi’ görmesini engelleyerek, konuları küçük parçalar haline getirerek, insanların sadece oraya odaklanmalarını sağlayarak gizliyorlar. 

Aşırı sağcı ve aşırı solcu bu iki kesim bu çalışma ile hem yeni partileri bitirmek ve hem de Ak partiye leke sürerek, hedeflerine ulaşmış olacaklar. 

Peki sonrasında? 

Sonrasında devlette daha da örgütlenecekler ve yapısal konumlarını sürdürmeye devam edecekler. 

Umarım Ak parti ve Ak partideki milletvekilleri bu tezgahın farkındadırlar ve bu oyuna gelmezler. 

Sevgi ve Bilgiyle kalın 

2 YORUMLAR

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here