AK Parti’nin ülkeyi getirdiği nokta, 28 Şubat döneminden geri değildir..

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

“Bugün basın toplantımıza 26 Şubat 1992 yılında vuku bulan Hocalı Katliamı’nı anarak başlamak istiyorum.” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Dünyanın gözü önünde cereyan eden bu vahşette; 83 çocuk, 106 kadın ve 70’ten fazla yaşlı dahil olmak üzere toplam 613 kişi öldürülmüş, 487 kişi ağır yaralanmıştır. Bu vahşi katliamda hayatını kaybeden Azerbaycan Türkü kardeşlerimizi rahmetle anıyor, katliamın faillerini lanetliyorum.

İçinde bulunduğumuz hafta, ülkemiz ve milletimiz açısından iki önemli tarihin yıl dönümüdür. Birisi 27 Şubat; Türkiye’nin milli ve manevi kalkınmasına öncülük etmiş, İslam dünyasına ufuk açmış, yön çizmiş büyük bir liderin, Erbakan Hocamız’ın vefatının 9. yıldönümü. İkincisi ise 28 Şubat; Ülkenin geleceğine ipotek koymuş, antidemokratik kirli bir darbenin yıl dönümü.

Erbakan Hocamız şiar edindiği insani ve ahlaki meziyetleri ile bizim için sadece, bir hoca, bir dost, bir ağabey değil bizim için büyük bir liderdi. 28 Şubat’ın temelde iki sebebi vardır: Biri, rantiyecilere giden hortumun kesilerek, milletin hakkının millete aktarılması. Diğeri ise D-8’lerin kurulmasıdır.

Üzülerek söylüyorum ki; AK Parti’nin ülkeyi getirdiği nokta, 28 Şubat döneminden geri değildir. Türkiye, dış politikada bataklığın içerisine çekilmektedir. Hükümet, bu oyuna gelmeye devam ederse bu işin sonu hayırlı olmaz. Ülkemiz ne yönden bakarsanız bakın bir çıkmazın içerisinde. Hiçbir insan iktidara tepki olsun diye intihar etmez; çaresizlikten intihar eder.

Şu an dünyada en önemli konulardan birisi giderek yayılan Corona virüsü salgınıdır. Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamaları ve hastalığın yayıldığı ülkelerdeki tablo bize endişe vermektedir. Bu konuda en büyük endişemiz hastalığın ülkemizde de ortaya çıkmasıdır. Türkiye, gerekli önlemleri bir an önce almalıdır.

Türkiye’de ekilmeyen araziler varken tarıma destek veriyorum derseniz sizin desteğiniz beş kuruş etmez. Döviz probleminiz varken, ihracatınız ithalatınızı geçmiyorsa; ayakta kalamazsınız. İthalatı kısıp, ihracatımızı canlandıracak çalışmalar yapmalıyız. Algıyla insan yönetilmez, ikna edilemez. İktidar, artık algıyı bırakıp, icraat yapmalıdır.”

Reklam

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here