Akşener: KHK dosyaları gerekli ciddiyet ve ahlak ile tekrar incelenmelidir

0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, KHK ile polislikten ihraç edilen ve 16 ay hapis yattıktan sonra askerde şehit düşen Zekeriya Altunok üzerinden 15 Temmuz sonrası yaşanan sıkıntıları dile getirdi.

KHK ile terörist olmak suçundan hapis yatmış, beraat ettikten sonra görevine dönemeyip, Barış Pınarı’na katılıp şehit düşen evladın olduğunu söyledi. Akşener, “Bu acı olayların yaşanmaması, insanlarımızın haksızlığa uğramaması için KHK dosyaları gerekli ciddiyet ve ahlak ile tekrar incelenmelidir.” dedi.

İYİ Parti’nin 2. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir otelde düzenlenen resepsiyona, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı ve Jülide Sarıeroğlu, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Korkmazcan, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve çok sayıda davetli katıldı.

Akşener, şöyle konuştu: “Ben Amerikan Başkanının, Sayın Cumhurbaşkanına yazdığı mektubu kınadım ve beyefendiye ‘peluş kafalı’ dedim. Belki bizi yönetenler söyleyemeyebilir ama bizim söylememiz gereken bir konuydu. Türkiye Cumhurbaşkanının boynuna bir kement takıldığı zaman o boyun sadece Sayın Erdoğan’ın boynu değildir. Türk milletinin temsilcisi olduğu, Türk devletinin temsilcisi olduğu için Türk milletinin boynuna atılmış bir kementtir. O kementi söküp atmak da her birimizin görevidir.”

Akşener, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletmesi dileğiyle, “Bir yıldır evet biz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni milletimiz uygun gördü deniyoruz ama olmuyor. Lütfen Sayın Cumhurbaşkanının da iyiliği için Türkiye’nin iyiliği için denediğimiz ve maalesef olmayan bu sistemi gelin birlikte değiştirelim. Sayın Kılıçdaroğlu ile biz imzalayacağız, teklif bizden destek sizden. Türkiye’nin nefes almasını sağlayın.” dedi.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here