Akşener’den Erdoğan’a: 28 Şubat’ın tanklı-tüfekli paşalarından korkanlardan şimdi niye korkayım?

0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eleştirilerine sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından cevap verdi.

“Haksızlık karşısında susan, dilsiz şeytandır.” diyen Akşener, “Hak söze uydum diye, tehdit mi ediyorsun @RT_Erdogan? Ben 28 Şubat’ın tanklı-tüfekli paşalarından korkmamışım da, zamanında onlardan korkanlardan şimdi niye korkayım? Hodri meydan!” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Başkanlık Divanı da yazılı açıklama ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösterdi. “Bakanlık, Büyük Millet Meclisinde Başkanvekilliği yapmış, İYİ Parti Genel Başkanı, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i, Cumhurbaşkanlığı gücü ve imkanlarının ardına sığınarak tehdit etmek, kimsenin haddi değildir.” denilen açıklamada, “Aziz Türk milletinin evlatlarının teröristlikle itham edilmesine sessiz kalmadığı ve hakkı haykırarak, itham sahiplerini uyardığı” ifade edildi.

Yaşanan durumun Türk demokrasisi açısından tarihi bir leke olduğu belirtilen açıklamada, “Kendi beceriksizliklerini görmeyip, ortaya çıkan tablo yüzünden, milletimizin saygıdeğer evlatlarını terörist ilan edenler şunu bilmelidir ki hakikati haykıran bir sesi, hapishanelerle tehdit etmek, ancak darbecilerin yapabileceği bir iştir. Sayın Cumhurbaşkanı, geçmişte bu darbeci aklın mağdurlarındandı. Ancak görüyoruz ki mağduriyet gitmiş, artık 28 Şubat’ın o darbeci akıllarının taklidine başlanmış.” denildi.

Demokratik bir erdem olarak bu sözlerin düzeltilmesi gerektiğine de vurgu yapılan açıklamada, “Bu erdemi taşıyamayanlara, aziz milletimiz gerekli cevabı verecektir.” görüşü paylaşıldı.

Elazığ mitinginde konuşan Erdoğan, “Hanımefendinin kaçacak deliği de yok. Çünkü o milletvekili de değil. Onunla hemen hesaplaşacağız. Onun hesabı ağır olacak. Milletimiz onlara sandıkta en büyük tokadı atacak. 31 Mart günü millet onlara şaka nasıl olurmuş sandıkta gösterecek.” demişti.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here