Akşener’den siyasi cinayet açıklaması..

0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı ziyaret etti. Görüşme sonrası iki lider basın toplantısı düzenledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın siyasi cinayet işlenebileceğine yönelik açıklamalarının hatırlatılması üzerine Akşener, “Bu tür duyumlar elbette gelir. Kimisi daha sivil alanlardan kimisi de ‘Biraz daha dikkat edin’ diyen alanlardan gelir. O kadar söyleyeyim. Benim inandığım bir şey var, ecel ne bir nefes evvel ne bir nefes sonradır. Dolayısıyla tedbir alırsınız ama bu konuda Sayın Aydın aynı zamanda bunların bu kadar konuşulmaması gerektiğini de söylüyor. Ben kendisine orada katılıyorum. Çok fazla bunu gündemimizde tutmamamız lazım diye düşünüyorum.” dedi.

Millet İttifakı’nın 24 Haziran bileşenlerinin başka 31 Mart bileşenlerinin başka olduğuna dikkat çeken Akşener, yeni kurulan partilerin de parlamenter sisteme geçişle ilgili taleplerinin bulunduğunu belirterek “Aynı fikirdeyiz, aynı sayfadayız ama Millet İttifakı’nın içinde yer alma konusunda henüz oturup masada konuşulmuş değil. Dolayısıyla Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı, ne olacağı, nasıl bir prensip sistemi içerisinde olacağına dair de bir konuşma yapmadık henüz.” şeklinde konuştu.

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal ise Türkiye’nin derinden nefes almaya ihtiyacı olduğunu vurguladı. Türkiye’nin bir sistem krizinin bulunduğunu, bunun bir devlet krizine doğru ilerlediğini anlatan Uysal, “Bugün kutuplaşan, mahallelere sıkışan, kimliklere hapsolmuş bir Türkiye değil, konuşabilen, yüz yüze medeni rekabetleri yapabilen, ülke ve millet adına söz söyleyen pozitif bir siyasete ihtiyaç var.” diye konuştu.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here