Anayasa Mahkemesi hakkında konuştu.. Soylu, Bahçeli ve AK Parti bir çalışma mı yapıyor?

0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis Grup Başkanı ve grup başkanvekillerinin seçileceği toplantıya katılmak üzere Meclis’e geldi.

Basına kapalı gerçekleştirilen toplantı öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplayan Akşener, Bahçeli’nin, “Anayasa Mahkemesi yeni hükümet sisteminin doğasına uygun şekilde yeni baştan yapılandırılmalıdır.” açıklamasını değerlendirdi. Akşener, “Biz bu konuyu anlamaya çalışıyoruz. Önce, Sayın Soylu Anayasa Mahkemesiyle ilgili bir tartışma başlattı. Dün Sayın Bahçeli’nin beyanını okudum. Burada anlamaya çalıştığımız şey şu: Sayın Soylu ve Sayın Bahçeli birlikte bir çalışma mı yapıyor yoksa AK Parti ve Sayın Bahçeli bir çalışma mı yapıyor?” diye konuştu.

İYİ Parti Genel Merkezinde yaşanan gerginlikle ilgili bir soru üzerine Akşener, “Bizim derdimiz memleket meselesi, derdimiz işsizlik, bizim derdimiz umutsuz gençler. Dolayısıyla iç meselelerimizle Türkiye’yi meşgul etmeyi doğru bulmuyorum.” dedi.

Öte yandan İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, partisinin TBMM Grup Başkanlığı’na seçildi. Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ile İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti’nin Grup Başkanvekililiği görevine devam edecek.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here