Ayasofya iç politika argümanı olarak karşımıza çıktı..

0

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA), şimdiye kadar 39 ilin kurucu il başkanını belirledi. DEVA Partisi Teşkilat İşleri Başkanı Nihat Ergün, Karar Tv’de konuştu.

Ayasofya’nın yeniden camiye dönüştürülmesi kararıyla ilgili Ergün, “Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un fethiyle birlikte ortaya çıkmış siyasi bir konu. Fethin bir sembolü olarak camiye dönüştürülüp vakfedildi. Dini bir mesele değil. Bugün ise bir dış politika argümanından iç politika argümanı olarak karşımıza çıktı. Bunun dış politikada yansımaları olacaktır. Olaya tarihi açıdan baktığımız zaman sahip çıkmamız gerekiyor. Bağımsızlık meselesi olarak tartışılması doğru değil. Türkiye bağımsızlığını Kurtuluş Savaşı ile kazanmış bir ülke.” diye konuştu.

Zamanı gelmiş hiçbir değişimin engellenemeyeceğini vurgulayan Ergün, teşkilatlarda görev almak için başvuranların sayısının 100 bini bulduğunu söyledi. Eylül ayı sonu itibariyle DEVA Partisi’nin seçime hazır bir parti haline gelebileceğini anlatan Ergün, partinin sahadaki görünürlüğünün artacağını belirtti.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here