Aykut Kocaman Fenerbahçe’ye hayırlı olsun!

0

Fenerbahçe taraftarı çoktan umudu kesmişti. Advocaat Fenerbahçe’den ayrılıyor, kariyerine nokta koyuyor, yeni Teknik Direktör Aykut Kocaman Fenerbahçe’ye hayırlı olsun.

Kadıköy’deki maçta tribünler yine boş kaldı. Evinde Konyaspor’a 3-2 mağlup olan Fenerbahçe ligde artık ilk 5’te kalma mücadelesi verecek. Fenerbahçe kendi evinde 4 beraberlik ve dün akşam aldığı ikinci yenilgi ile 14 puan kaybetti, bu normal değil. Muhteşem bir taraftara sahip olan sarı lacivertli takımın motivasyon sorunu apaçık ortada. Gerek teknik heyet gerekse futbolcuların kendilerini bir türlü maça verememelerine en iyi örneklerden biri dünkü Konyaspor maçıydı. Aşı tutmamış, Fenerbahçe bir türlü takım olamamış. Haftalar öncesinden belli olan bu durum karşısında yönetim hiçbir adım atmamakla başarısızlıkta en büyük pay sahibi olmuştur.

Konyaspor maçı karşısında oynanan oyunu en iyi “Nereden nereye geldik” diyerek Fenerbahçe’nin Senagelli oyuncusu Sow özetledi. “Maçın başında yoktuk, Nasıl bu kadar kolay geriye düşüyoruz anlamıyorum. Böyle devam edersek nerede bitiriz bilemiyorum. Daha önceki sezonlarda Kadıköy’de çok zor yenilen bir takımdık. Geriye düşsek de çevirirdik maçları. Oradan buraya geldik. Bir pozisyon veriyoruz gol oluyor. Ön tarafta oynardık, rakipleri yarı sahadan çıkarmazdık. Şimdi gol yiyoruz, golün altından zor kalkıyoruz. Taraftarlarımız da bunu gördükçe sinirleniyor. Fenerbahçe’de bulunduğum ilk günden bu yana en kötü sezonumuz oldu.” Senagelli oyuncu Fenerbahçe’nin durumunu çok iyi özetlemiş. Demek ki oyuncular her şeyin farkında.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dirk Advocaat’da şaşkın. Antrenmanlarda çok iyi olana takımı için izin günündeymiş gibiydiler diyerek eleştirirdi. Dünyaca ünlü bir teknik adam kendisine verilen bilgiler doğrultusunda hedefler koymuştu. Geldiğinde durumun öyle olmadığını gördü, istediği takviyeler olmadı. Bazı maçlarda oyuncuları verdiği taktik yerine kafasına göre takıldı. Nihayetinde Dirk Advocaat Ben sezon sonunda buradan ayrılacağım. Bu kararı da erken aldım. Bunu söylemekte de bir sakınca görmüyorum. Zaten yönetim de bence böyle bir karar alacaktı. Ama ben aldım bu kararı ve bunu onlara da söyledim” dedi.

Geç kalınmış bir açıklama. Fenerbahçe bu duruma haftalar öncesinden açıklık getirmeliydi.

Gelelim Fenerbahçe’nin yeni hocası kim olacak.

Büyük olasılıkla Konyaspor teknik Direktörü Aykut Kocaman Fenerbahçe’nin yeni Teknik Direktörü olacak. Maç sonrası yaptığı açıklamada o da kararını verdiğini söyledi. Fenerbahçe’ye hayırlı olsun.

Fenerbahçe en azından yeni sezon için teknik direktörünün istediği transfer çalışmalarına şimdiden başlama şansına sahip.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Aykut Kocaman arasındaki soğukluk ne olacak. Söz konusu Fenerbahçe ise gerisi teferruat diyen Aziz Yıldırım yılların verdiği tecrübeyle bu konuları kimseye malzeme ettirmeyecektir.

Sahi ne olmuştu Aziz Yıldırım ve Aykut Kocaman arasında…

3 Temmuz süreci bütün Fenerbahçe camiasını yıpratırken başkandan teknik heyete, futbolcudan taraftara kadar herkes bu gerilimden payını alıyordu. Herkeste inanılmaz bir gerilim birikmişti. Ama asıl olayın Aykut Kocaman’ın istediği bir transferin gerçekleşmesinden başladığı ve Aykut Kocaman’ın “Ben kendimi artık bir kıskaç içinde hissediyorum, taşıyamayacağım” demesiyle koptuğu birinci ağızlardan biliniyor.

Aykut Kocaman’ın Fenerbahçe’de başarılı olacağına ve özlenen Avrupa başarılarına taşıyacağına inanıyorum.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here