Ayşe Özdoğan’ın annesi de gözaltına alındı..

1

İnfaz erteleme talebi kabul edilmeyen dördüncü evre kanser hastası Ayşe Özdoğan, tam 17 gündür cezaevinde. Kızı için Antalya Adliyesi önünde açıklama yapmak isteyen Ayşe Özdoğan’ın 72 yaşındaki annesi Fatmana Karakuzu ile ona destek veren Melek Çetinkaya gözaltına alındı. İfadeleri alınmak üzere polis karakoluna götürüldü.

Anne Fatmana Karakuzu, “Kızımı çıkarmak için uğraşıyorum. Evladımı istiyorum, cezaevinden çıkarsınlar. Kızım ölmesin, tedavisini yaptırmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Kızı Emine Erdem ise sosyal medya paylaşımında “Bugün 72 yaşındaki Kanser Hastası annem, 4. evre kanser hastası evladı Ayşe Özdoğan’ın tahliyesi için Antalya Adliyesi önünde oturacak. Yanında olmak isteyenler için saat 12.30. Annem karakola götürüldü.” ifadelerini kullandı.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Antalya Valiliğine seslenerek “Onları serbest bırakın! Bir cinayete engel olmak isteyenleri mi gözaltına alıyorsunuz?” dedi.

1 YORUM

  1. Kadının çene kemiği dişleri ameliyatla kanserden ötürü alınmış.Dört tane ameliyat da olması gerekiyormuş. Fotoğrafına da baktım.Bu kadın mı ! Silahlı örgüt üyesi. Allah’tan korkun gayrı elllllll insaf. Suçu ,bank asya , yurt müdürü,cart curt… Öcalan’a ,bebek katiline ,bile bu cefanin yüzde birini yapmadiniz . Allahim sen gör gayrı bu adaletsizleri…

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here