Babacan: Birilerini gözden kaçırarak olan biteni unutturamazsınız

0

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 1. Olağan Sakarya İl Kongresinde konuştu. “Türkiye 1’den büyüktür. Türkiye, dar bir çevrenin şahsi çıkarlarından da büyüktür.” diyen Babacan, şunları söyledi:

“İki senedir hazinenin başında olup sonra bir küçük mesajla ortadan kaybolmak diye bir şey olur mu? Bu milletin ödediği bedel, birilerinin ortadan kaybolmasıyla kalkmıyor. Bu millet size ülkenin tapusunu vermedi. Yaptığınız her işlemin, imzaladığınız her evrakın sorumluluğunu taşıyorsunuz. Birilerini gözden kaçırarak olan biteni unutturamazsınız. Şimdi hukuku hatırlatanlar, adeta bizim açıklamalarımızdan kopya çekiyorlar. Onu da eksik çekiyorlar. Bizim kağıtta, hukuksuzluğu kimin yaptığı açıkça yazıyor: Hukuku siz katlediyorsunuz.

Haydi, hukuka uymaya başlayın: İhale mevzuatını, şartnameleri defalarca neden değiştirdiniz? Kimlerin vergi borçlarını neye göre sildiniz? Varlık Fonu‘nu neden kurdunuz, neden 63 Milyar TL borca soktunuz?

Elinize bir çekiç almışsınız, her aykırı fikre çivi muamelesi yapıyorsunuz. Kalbinizdeki adalet endeksi, sadece kendiniz için geçerli. KHK‘larla on binlerce insan mağdur oldu. insanların itibarıyla, şerefiyle, ekmeğiyle oynadınız. Bu ülke sizden de partinizden de büyüktür. “Biz batarsak bu ülke de batsın” diyerek, bu milleti tehdit ederek bir yere varamazsınız. Bu milletin nice çalışkan, fedakar evladı, liyakat sahibi nice genci varken gözünüz arkada kalmasın.

Kimseyi geçmişin karanlık günleriyle korkutmaya çalışmasınlar. Vatandaşlarımızın kazanılmış hakkına kimse göz dikemez. Biz geçmişin zulmünü geçmişe gömdük. Biz, mazlumken zalim olmadık. DEVA Partisi, ifade özgürlüğünün de inanç özgürlüğünün de teminatıdır. Kimsenin kendisini öz vatanında garip, öz yurdunda parya hissetmesine de müsaade etmeyeceğiz.” Babacan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“KORKMA TÜRKİYE: Bu milleti korkutmaktan vazgeçin Biz bu ülkeyi korkutarak yönetenlere karşı, İstiklal Marşımızın girişinde söylendiği gibi ‘Korkma’ diyoruz ‘Korkma Türkiye’ diyoruz. 

ORTADAN KAYBOLMAKLA KURTULAMAZSINIZ: İki senedir Hazine’nin başında olup sonra bir küçük mesajla ortadan kaybolmak diye bir şey olur mu? Bu nasıl bir sorumsuzluktur? Ortadan kaybolmakla kurtulamazsınız. Bu milletin ödediği bedel, birilerinin ortadan kaybolmasıyla kalkmıyor. Bu millet size ülkenin tapusunu vermedi. Yaptığınız her işlemin, imzaladığınız her evrakın sorumluluğunu taşıyorsunuz. Birilerini gözden kaçırarak topluma olan biteni unutturamazsınız.

YA ÜLKENİN HALİNDEN HABERLERİ YOK, YA DA SAMİMİ DEĞİLLER: Aylarca ekonominin şahlandığını anlatıp durdular. Şimdi soruyorum; bu muydu şahlanan ekonomi? Madem çok başarılıydınız, madem her şey çok güzeldi de; hem Merkez Bankası Başkanı’nı hem de ilgili bakanı niye değiştirdiniz? Başarılı olan bir alanda, o başarının arkasındaki kadro değiştirilir mi? Demek ki hem başarısızlık hem de iflas şu son 1 haftada tescil edilmiş oldu. Ya siz bu memleketin gerçek durumundan haberdar değilsiniz, ya da bu millete artık samimi ifadelerde bulunmuyorsunuz. Göz göre göre, işsizliğin rekor seviyede arttığı, Türk lirasının değerinin adeta pul olduğu, paranın pul olduğu, hayat pahalılığının alıp gittiği bir dönemde çıkıyorsunuz ‘Ekonomi pik yaptı’ diyorsunuz. 2 ay sonra da bütün ekibi komple değiştiriyorsunuz. Ya gerçekten bu ülkenin halinden haberleri yok, ya da artık samimi değiller.

SANKİ DEVLETİ YÖNETENLER KENDİLERİ DEĞİL GİBİ: Dün Sayın Erdoğan partisinin genel başkanı şapkası başındayken, hukuk devleti ilkesini hatırlattı. Dünkü konuşmaya bakın, çok enteresan. Adeta bizim şu son 1 yıldır yaptığımız açıklamaları almışlar böyle kopyala yapıştır yapmışlar. Sanki devleti yönetenler kendisi değil gibi. Sanki başkaları yapıyorda ‘Biz böyle böyle yapacağız’ diye anlatıyor. Sanki başka bir iktidar var, yeni birisi iş başına geldi tarzı o. Sanki hukuku çiğneyen, yok sayan başka bir hükümetmiş, kendileri değilmiş gibi bakıyoruz açıklamalar öyle gidiyor. Kopyalamışlar ama, fakat kopyayı eksik çekmişler. Bizim asıl nüsahamızda hukuksuzluğu kimin yaptığı da yazıyordu, o kısmını söylemiyorlar.

O ZAMAN BUYRUN, YAPIN REFORMLARI: Bir de diyorlar ki yatırım için ‘Hukuk gerekir’ diyorlar, yeni akılları başlarına geliyor. Neyse, en azından söylediklerimiz yavaş yavaş zihinlerde yer ediyor. Hukuk gerekiyor ama hukuku katleden kim? Reformlardan bahsediyorlar şimdi, biz de diyoruz ki hadi başlayın. Elinizi çabuk tutun. Öyle lafla olmaz. Yeni bi iktidar değilsiniz ki. Üstelik kafanıza göre yeni bir ekip de kurdunuz. Artık itiraz eden yok. Karşı çıkan yok. Yat deyince yatan, kalk deyince kalkan bir ekip de var. O zaman yapın, buyurun reformları.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here