Babacan: Bu ülkede yoksulluk intiharı diye bir kavram oluştu

0

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, FOX TV’de konuştu. “Aşının adil ve şeffaf dağıtımının sağlanması gerekiyor.” diyen Babacan, şunları söyledi:

“Şunun tanıdığı bunun tanıdığı aşıya ayrıcalıkla ulaşmamalı. Aşı olanlar ve olmayanlar olarak ayrılmak ülkemize büyük zarar verir. Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin en önemli sorunlarından biri Cumhurbaşkanı’nın partili ve taraflı olması. Esnafımız ve çiftçimiz borçlarını ödemek için zararına satış yapıyor. Türkiye’nin her yerinde aynı durum var.

Yanlış ortakları çoğaltan mevcut hükûmet yoksulluk ve işsizlik sorununu kesinlikle çözemeyecek. 41 ilde kongre yaptık, esnafla, sivil toplumla, yerel basınla buluştuk. Sayın Erdoğan’ın ve iktidar partilerinin toplumsal desteği aşağıya doğru düşüyor. Artık bundan sonra bunun yukarı dönme şansı yok.

Bu ülkede yoksulluk intiharı diye bir kavram oluştu. Pırıl pırıl gençlerimiz yarınlardan ümitsiz. Türkiye‘de ‘ev genci‘ diye bir toplum kesimi oluştu. Okulda da işte de değiller. İşsizlik, tarihin en yüksek seviyesinde. Türkiye’de şu an ben mutluyum diyen yok. Tek mutlu kesim, yüksek faizden yararlanmak için girip yüksek faizi alıp cebine koyan yabancı yatırımcı.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here