Babacan: Bu ülkenin haysiyetli insanları Erdoğan’ın kobayı değil

0

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin İstanbul Arnavutköy İlçe Kongresinde konuştu. “Çarşıya, pazara adımımızı attığımız an bakıyoruz paramız pul olmuş. Evde otururken doğal gazı yaktığımızda, ışığı açtığımızda hemen paramız erimeye başlıyor.” diyen Babacan, şunları söyledi:

“Normal şartlarda faizlerin düşmesi bir ülke için iyidir. Sayın Erdoğan’ın bu adımı halkımızın muhatap olduğu orta ve uzun vadeli piyasa faizlerinin artmasına sebep oldu. Bu ülkenin haysiyetli insanları Sayın Erdoğan’ın kobayı değil. Türkiye’de maaşını dolarla alan çok azdır. Ama şunu biliyoruz ki; dolar arttığı zaman tam da o yüzden biz fakirleşiyoruz. Türkiye, sayelerinde maaşını dolarla alanlar için cennet oldu. Maaşını dolarla alanlar için bedava bir ülke oldu Türkiye.

Sayın Erdoğan, tüm bu olanların sorumlusu sizsiniz. Çok değil, ilk seçimde yetkiyi alacağız ve devredeceğiniz enkazı hızla ortadan kaldıracağız. Ülkemiz fırtınalı bir dönemden geçiyor. Ülkemizi barış, refah ve adalet limanına sağ salim yanaştıracağız.

Hiç kimse halkın iradesiyle inatlaşmasın. Vesayet odaklarından medet umanlar var ya onlar hiç heveslenmesinler. Vesayetçilerin yönetimine de bir daha asla geçit vermeyeceğiz. Nasıl ki ülkemizin yüzü gülen insanları bu memleketin dört bir tarafında bizi karşıladılarsa yine karşılayacaklar, yine ülkemizin insanlarının yüzü gülecek. Biz o hikâyeye kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Dindar vatandaşlarımızın kazanılmış haklarından bir adım dahi geri atılmayacak. Kürt vatandaşlarımızın kazanılmış haklarından bir adım dahi geri atılmayacak. Daha önemlisi, gasp edilmiş hakları da biz iade edeceğiz. Ülkemizi üste çıkanın alttakini ezdiği, nöbetleşe zorbalık dönemlerinden de artık kurtaracağız. Ne rövanşizme ne de devri sabık gayretlerine de asla geçit vermeyeceğiz.

Bu ülkenin çaresi ne bugünkü kötü yönetimdir ne de geçmiş vesayetçi akıldır. Türkiye, tüm sorunlarını demokrasi zemininde konuşarak çözme gücüne sahip bir ülkedir. Türkiye’de maaşını dolarla alan çok azdır. Ama şunu biliyoruz ki; dolar arttığı zaman tam da o yüzden biz fakirleşiyoruz. Türkiye, sayelerinde maaşını dolarla alanlar için cennet oldu. Maaşını dolarla alanlar için bedava bir ülke oldu Türkiye. Bu ülkenin çaresi ne bugünkü kötü yönetimdir ne de geçmiş vesayetçi akıldır. Türkiye, tüm sorunlarını demokrasi zemininde konuşarak çözme gücüne sahip bir ülkedir.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here