Babacan: Erdoğan ile Bahçeli ülkeyi bilinmez bir karanlığa doğru sürüklüyorlar

0

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin İstanbul Sultangazi İlçe Kongresinde konuştu. “Sayın Erdoğan ve krizlerin ortağı Bahçeli ele ele verdiler; ülkeyi bilinmez bir karanlığına doğru sürüklüyorlar. Bu kötüye gidiş, adeta uçurumdan yuvarlanırcasına da hızlı seyrediyor.” diyen Babacan, şunları söyledi:

“Artık Erdoğan’ın çizgisini, kendisine oy veren vatandaşlarımız belirlemiyor, küçük ortak belirliyor. Sayın Bahçeli, adeta kayyum gibi iktidarın başında. Yetkiyi milletten almadan, Erdoğan’dan alıp ülkeyi yönetme gayretine girmiş durumda. Lafa gelince ‘dünyaya meydan okuyan lider’ deniyor ama meydan falan kalmadı. Kimse artık Türkiye’yi dikkate almıyor. Dün ‘düşman’ ilan ettiği ülkeyi davet etti, ‘dostum’ diye kucakladı. Hiç kimse sizin bağırıp çağırmanızı, eyy nidalarınızı artık dikkate almaz.

Buradan sayın Erdoğan’a şu güzel haberi vermek istiyorum: Siz gidince bu ülkeye zenginlik gelecek, refah gelecek. Dar gelirli vatandaşlarımıza; yeni doğan bebeklerin sağlıklı yetişmesini sağlamak amacıyla, tam bir yıl boyunca süt ve bebek maması başta olmak üzere ihtiyaçlarını biz devlet olarak karşılayacağız.

Alım gücü gittikçe azalan engelli maaşlarını her kademede iyileştireceğiz. Evde bakım aylığı alanların, genel sağlık sigortası primlerini ödeyeceğiz ve geçmişe yönelik borçlarını da sileceğiz. İlk 90 dakikada bu ülkeye hemen nefes aldırmak mümkün. Gazetecilere dönüp; ‘Arkadaşlar işinizi yaptırmadılar farkındayız. Ama bundan sonra özgürsünüz.’ diyeceğiz iş orada bitecek. Özgür basın demokrasilerin can damarıdır. Özgür basın, hayat kurtarır. Belli ki iktidar, ülkeyi ‘mutlak yoksullar’ ve ‘kendi etraflarındaki zenginler’ olarak iki gruba ayırmaya kararlı.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here