Babacan: Erdoğan kendisini uydurulmuş bir gerçeklik odasına hapsetti

0

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Kozan İlçe Başkanlığı açılışında konuştu. “Riyakârlığa karşı dürüstlüğün, yanlışa karşı doğrunun sesini yükseltmek için yollara düştük.” diyen Babacan, şunları söyledi:

“İktidar partisine zamanında destek vermiş vatandaşlarımız bile diyor ki ‘Onlar bir enflasyon açıklıyor ama bu doğru değil.’ Vatandaş, devletin söylediğine inanmıyor. Bu çok vahim bir durum. İktidar ortakları, kendisine oy veren insanlarla bile aralarına aşılmaz duvarlar ördü. Sayın Erdoğan kendisini uydurulmuş bir gerçeklik odasına hapsetti. Bu millet kendisine sırtını dönenle, kendisiyle arasına duvarlar inşa edenle yola devam etmez.

Daha 2 gün önce Sayın Erdoğan çıktı televizyona iki kelime etti, dolar 9 lirayı geçti. Daha dün gece yine 2-3 kişiyi aldı, 2-3 kişiyi attı. Dolar daha da arttı. Ne yapsa olmuyor. Talimatla faiz düşmez. Talimatla dövizin kuru düşmez. Dövizin kuru da faiz de ancak güvenle düşer, güven. Türk liramız, milli paramız pul oldu, pul. Adını sanını duymadığınız para birimleri Türk lirasından daha değerli oldu.

Bağımsız olması gereken bir kurum, tek bir kişinin elinde oyuncak oldu. Önerimi tekrar ediyorum: Sayın Erdoğan, uğraşmayın getir götürle. Varlık Fonu’nda yaptığınız gibi, Merkez Bankası Başkanlığı’na da kendinizi atayın. Gece yarısı kararlarıyla ülkeye zarar vermeye son verin.

Yerli gübre sanayinde atılım yapacağız. Kimyasal gübrenin yanında, organik gübre üretiminin teşviğini vereceğiz. Başta linyit olmak üzere, yerli kaynaklarımızı kullanarak, gübre üretimini artırmak için de her türlü teşviği vereceğiz. Kazanılmış haklardan, tek bir gram dahi eksilmesine müsaade etmeyeceğiz. Gasp edilen tüm hakları da aynen vatandaşlarımıza iade edeceğiz.

10 dolar bozdursan, 10 dolar alsan kimliğinin fotokopisini vereceksin döviz bürosuna. Kafa bu. Siz bununla mı memleketteki dövizin artacağını zannediyorsunuz, bununla mı yastık altındaki dövizin ortaya çıkacağını zannediyorsunuz? Beyhude çaba bunlar.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here