Babacan: Gara’daki başarısızlığın hesabını vermesi gerekenler, düğün evinden cenaze evine telefon açıp adeta şov yapmaktan çekinmiyorlar

0

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 1. Olağan Altınordu İlçe Kongresinde konuştu. “DEVA Partisi; kapatılan bir partinin üzerine konuşlanmadı, bölünmüş bir partinin hazır yapısı üzerine kurulmadı. DEVA Partisi; sıfırdan, yeni bir kadroyla, siyasete ilk kez giren çok sayıda arkadaşımızla ve yepyeni bir teşkilat yapısıyla kuruldu.” diyen Babacan, şunları söyledi:

“Gara’daki başarısızlığın hesabını vermesi gerekenler, düğün evinden cenaze evine telefon açıp adeta şov yapmaktan çekinmiyorlar. Bu lakaytlığa son vermek boynumuzun borcudur. Bu ülkenin gençlerinin, birilerinin siyasi rantı için feda edilmesini reddediyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanı; operasyon başarılı olsaydı, kameraların karşısına geçip ‘Ben başardım‘ diyecektiniz. Başarısızlıktan dolayı hiçbir sorumluluk üstlenmiyorsunuz. Aldığınız yanlış kararların faturasını başkalarına kesemezsiniz. Sorumluluğu taşımak zorundasınız.

Terör örgütü tarafından kaçırılan ve zorla tutulan, sadece asker ve polisimiz değil, milletimizin onuru ve gururudur. Siyasete ayar vermeye çalışacağınıza cevap verin: Terör örgütünün elinde başka vatandaşlarımız var mı? Varsa, kurtarılmaları için ne yapacaksınız?

Siz sevmeyi bilmiyorsunuz. Kendi şahsi bekanızı korumayı bu ülkeyi sevmek zannediyorsunuz. Biz, yanlış politikalarla öldüren bir sevgi istemiyoruz. Biz yaşayan, yaşatan, yaşama değer veren bir Türkiye sevgisiyle yanıp tutuşuyoruz.

Cumhuriyetimizin 100. yılına yaklaşırken bu ülkeyi içinde olduğu karanlık tünelden çıkartıp müreffeh, zengin, huzurlu topraklara dönüştüreceğiz. Eşitliği, adaleti, laiklik ilkesini ve hukukun üstünlüğünü anayasal düzenin temel ilkeleri olarak kabul ettik.

Rivayete göre, DEVA Partisi olmasaydı Merkez Bankası’nın 130 milyarlık rezervlerinin çarçur edildiğinden kayınpederin haberi bile olmayacaktı. Çünkü artık gerçeklerle bağlarını koparttılar. Kendi yaptıkları yıkımdan bile sonradan haberleri oluyor.

Ekonomide verimlilik esaslı büyüme modeline geçeceğiz. Türkiye’yi en hızlı şekilde yüksek gelir ve refah düzeyine sahip ülkeler grubuna yükselteceğiz. Gençlerle ‘Dijital Türkiye‘nin, kadınlarla ‘Kadınların Türkiyesi‘nin hikayesini yazacağız.

Salgınla mücadelede gömleğin ilk düğmesini yanlış iliklediler. ‘Ölümleri nasıl en aza indiririm?’ değil, ‘elimizde kaç yoğun bakım yatağı var’ dediler. Artık algı yönetiminden vazgeçin, gerçeklere odaklanın. Bir an evvel adil bir şekilde aşıya erişimi sağlayın.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here