Babacan: İçerideki doğruların mücadelesinde başarılı olamadık

0

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Armağan Çağlayan’ın Gör Beni programında konuştu. “Bakan olduğumu televizyondan öğrendim.” diyen Babacan, şunları söyledi:

“Beni sinirlendiremiyorlar. Polemik üretilmeye çalışılsa bile biz o alana çok girmeyeceğiz. Belki bize karşı 100 cümle sarfedecekler, biz bir iki kelimeyle cevap vererek işimize bakacağız çünkü Türkiye’nin problemleri büyük. Türkiye şuanda hizmet bekliyor, çözüm üretmeyi bekliyor. Laf üretmeyi değil çözüm üretmeyi bekliyor. Biz çözüm tarafında olacağız. Sükünetle ve çok çalışarak sağlayacağız. Kavga etmek en kolay iş. Kavgayla Türkiye’nin bir yerlere geleceğini düşünmüyoruz.

Bakan arkadaşlarımızla beraber içeride çok yoğun bir mücadele verdik. Doğruların mücadelesini verdik. Ama o içerideki mücadelede başarılı olamadık. Ve zaten onun için baktık işler kötüye gidiyor, önce ben geri çekildim. 4 yıllık bir sessizlik dönemim var.

Ama 2019’da özgürlüğüme kavuşunca, iktidar partisinden istifa edip kendimiz yeni bir siyasi çalışma başlatınca artık özgürleştim ve daha rahat görüşlerimi ifade etmeye başladım. Ama benim görüşlerim hiç değişmedi. 2002’de neredeysem bugün de oradaydım ana ilkeler, değerler açısından baktığımızda. Siyaset, dürüst yapıldığında para kazandıran bir şey değildir.” Röportajın tamamı için tıklayınız!..

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here