Babacan: Siz bu ülkenin ekonomisini anca rüyanızda düzeltirsiniz

0

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin İstanbul Küçükçekmece İlçe Kongresinde konuştu. “Hükûmet Kanal İstanbul diyor ama biz bu projenin adına ‘Rant İstanbul’ diyoruz. Mevcut iktidarın görev süresinde asla tamamlanamayacak bir projeden bahsediyoruz. Bir kere gözlerine ‘rant gözlüklerini’ takınca, durdurana aşk olsun.” diyen Babacan, şöyle devam etti:

“İktidara çağrı yapmak istiyorum. Milyarlarca dolar kaynağı rant projesine aktaracağınıza, İstanbul’u depreme hazırlamaya ayırın. Binaları güçlendirmeye ayırın. Artık, bu ihanetten vazgeçin. Temmuz 2018’den geçtiğimiz eylül ayına kadar 3 yıl 3 aylık süre içinde en düşük emekli maaşı toplam yüzde 52 artmış. En düşük memur maaşı toplam yüzde 56 artmış. Aynı dönemde TÜFE’deki artış yüzde 59, gıda enflasyonundaki artış ise yüzde 73.

TÜİK’in enflasyonuna göre yapılan zamlar, vatandaşın cebine yaramıyor. İşçi ve memur hayatından memnun değil. Piyasa faizi talimatla düşmez. Olmuyor, bakın yapamıyor. 3 yıl 3 ay oldu. Ne faiz düşüyor ne enflasyon. Hem faiz artıyor hem enflasyon artıyor. Faizleri ve enflasyonu düşürmenin yolu güvenden geçer. Güven olacak, istikrar olacak, bolluk olacak, yatırım olacak.

Adaleti ayaklar altına aldıysanız, hukuk zeminini yok ettiyseniz, insan hakları, özgürlükler ve demokrasi konusunda ülkeyi sürekli geriye götürürseniz siz bu ülkenin ekonomisini anca rüyanızda düzeltirsiniz. Çok kısa bir zamanda ülkemizde ‘DEVA Ekonomisi’ni yürürlüğe sokacağız. DEVA ekonomisi, esnafın kepenk kapatmadığı, faturalarını ödeyebildiği, emeklilerinin saygın bir gelir elde ettiği bir ülkenin anahtarıdır.

Bu milletin daha fazla fakirleşmesine müsaade etmeyeceğiz. Hem döviz kurlarında hem de faizlerde istikrarı elde edeceğiz. Hayat pahalılığını önleyeceğiz. Vatandaşın satın alım gücünü yükselteceğiz. DEVA Ekonomisi’yle işçimizin de, memurumuzun da, emeklimizin de yüzü gülecek. 2013’te bugünkü bir iPhone fiyatına en iyi otomobillerden birisini alabiliyordunuz. Bu ülke bunları yaşadı.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here