Babacan: Siz önce kendinize acı reçete uygulayın sonra hep beraber keyif çayı içebileceğiz

0

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 1. Olağan Kars İl Kongresinde konuştu. “Karslı dostlarım, yargının nasıl sopa olarak kullanıldığını çok iyi biliyor.” diyen Babacan, şunları söyledi:

“Seçilmiş belediye başkanını, daha önce tutuklandığı, hatta Anayasa Mahkemesinin hak ihlali verdiği dosyadan tutukladılar. Bu durumda hukuk devletinden söz edilebilir mi? Seçimle kazanamadıkları belediyelere kayyım atıyorlar. Vatandaş oy vermiş, umursamıyorlar. Biz, seçmen iradesinin her türlü iradeden üstün olduğuna inanıyoruz.

Demokratik zemini daraltanlara, meşru siyaset kanallarını tıkayanlara karşı, ısrarla siyaseti savunacağız. Çocuklarımızı çatışmasız, şiddetsiz, terörsüz şehirlerde büyütmek için canla başla çalışacağız.

Pandemi döneminde gelişmiş ülkeler vatandaşlarına ‘siz yeter ki evde durun, parayı dert etmeyin’ diyor. Bizde devlet ‘vergi vergi’ diye vatandaşın yakasına yapışıyor. Hazineyi boşalttılar ama kendilerine gelince para var. Bilmem kaç uçakla seyahatler yapılabiliyor. Büyük ihaleler yangından mal kaçırılırcasına yapılıyor. Çarpık bir yönetim zihniyetiyle karşı karşıyayız.

Vatandaşımızın canı risk altındayken bütün bu salgının ekonomik yükünü vatandaşa yükleyemezsiniz. Siz önce kendinize acı reçete uygulayın. Sonra hep beraber keyif çayı içebileceğiz.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here