Babacan: Yüksek yargı mensubuna sarfedilen sözler, ülkemiz adına utanç vericidir, acziyetinin itirafıdır

0

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Çorum 1. Olağan Kongresinde konuştu. Bir süre önce koronavirüse yakalandığını hatırlatan Babacan, tecrübeye dayanarak basit bir virüsle karşı karşıya olunmadığına dikkat çekti. İşsizliğin tarihin en yüksek noktasında olduğunu vurgulayan Babacan, hayat pahalılığının herkesin canını yaktığını, adaletin mumla arandığını kaydetti.

“Laf değil iş üretiyoruz. Dert değil çözüm olmak istiyoruz.” diyen Babacan, Anayasa Mahkemesi üzerinden başlayan tartışmalara ilişkin şunları söyledi: “Mahkeme kararları elbette eleştirilebilir ancak ülkedeki güvenliği sağlamakla yükümlü bir hükümet üyesinin bir yüksek yargı mensubuna sarfettiği sözler, ülkemiz adına utanç vericidir. Hükümetin güvenlik konusundaki acziyetinin itirafıdır. Yargıya müdahale etmeyeceğiz. Tarafsız ve bağımsız olmasını sağlayacağız.

Orta direk yıkılıyor! Hükümetin yaptığı yanlışlar yüzünden yıkılıyor. Bunları görüyoruz. Yalanlarla, çarpıtmalarla kandırmaya çalışsalar da biz bunları görüyoruz, halk görüyor. Halkı cahil, anlamaz sanıyorlar. Artık yeter! Biz bu yanlışların bedelini ödemek istemiyoruz. Kur sizi ilgilendirmiyorsa niçin akaryakıta, elektriğe zam yapıyorsunuz? Bunların maliyetinin direkt döviz kuruna bağlı olduğunu bu halk bilmiyor mu? Türkiye’nin bütçe açığı 10 kat artmış. Bu iktidar artık bu ülkeyi yönetemiyor.

Koronavirüs tablolarının gerçeği yansıtmadığını açıkladılar. Türk Tabipler Birliği (TTB) aylardır verilerin gerçek olmadığını söylediği için hain ilan edildi. Bu halkın canının hiç mi kıymeti yok? Mesele ülkenin çıkarlarıysa, en önemli milli çıkarımız halkımızın sağlığıdır.

İktidar, konu sağlık ve eğitime gelince para bulamıyor. İlaç ve tıbbi malzeme tedarik eden firmalara borçlarını ödeyemiyor. Çünkü devletin bütçesi iflas noktasında. Ama bu durumda bile Kanal İstanbul için ihale yapmayı ihmal etmiyorlar.

Ne uzaktan ne de yakından eğitimi becerebiliyorlar. Sınavlara girecek öğrencilerimiz sınav müfredatını bilmiyor. Ailelerin en büyük yatırımı mala mülke değil, çocuklarınadır. DEVA Partisi’nin amacı, Türkiye’ye kaderinin bu olmadığını göstermektir.

Esnafımız kepenklerini indiriyor. Diğer ülkeler küçük işletmelere hibe verirken bizde hükûmet, küçük kredilerle sorunları erteledi. Üstelik üzerine faiz ekledi. Şatafata yapılan harcamalar devam ederken esnafın kepenklerini kapatması sessizce izlendi. Bir ülkenin itibarı lükse yapılan harcamalar ile ölçülmez.

Dağlık Karabağ bölgesi Azerbaycan Cumhuriyeti’nin öz toprağıdır. Biz, Ermenistan’ın bu hukuksuz işgali derhal sonlandırması gerektiğini düşünüyoruz ve Azerbaycan’ın uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını sonuna kadar destekliyoruz.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here