Bahçeli, mesaisine başladı..

0

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, üst solunum yolu rahatsızlığı nedeniyle bir süre istirahat etmesinin ardından partisinin genel merkezine gelerek mesaisine başladı.

Bahçeli, 23 Eylül’de rahatsızlanarak gittiği Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’nden aynı gün taburcu edildikten sonra bir süre evinde dinledi. 21 günlük aranın ardından MHP’deki mesaisine başlamak için makam aracıyla genel merkeze gelen ve camı açarak “bozkurt” işareti yapan Bahçeli’yi, çok sayıda partili “Hareketin Lideri Devlet Bahçeli” sloganıyla karşıladı. Bahçeli, makamına geçerken bina içindeki balkondan partilileri selamladı. Partililer dışarıda büyük bir Türk bayrağı da açtı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile telefonda görüştü.

Erdoğan, Azerbaycan ziyareti öncesinde yaptığı görüşmede, Bahçeli’ye, atlattığı rahatsızlığı dolayısıyla geçmiş olsun temennisinde bulunarak, “Rabbim şifalar versin, çok büyük geçmiş olsun.” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yazılı açıklamasında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılmasının ardından FETÖ’den ilham alan entrika tiryakilerinin derhal durumdan yararlanmak üzere sinsi planlarını devreye soktuğunu belirtti.

FETÖ’nün kaçak militanları vasıtasıyla sosyal medyadan Türkiye aleyhinde sürdürülen algı operasyonlarının MHP’ye ve Bahçeli’nin varlığına yöneldiğini vurgulayan Yalçın, şöyle devam etti:

“MHP liderinin ismi etrafında koparılan ve bir türlü dindirilmek istenmeyen ahlak ve edep dışı dedikodu fırtınasının arka planında, Devlet Bahçeli olmaksızın siyaset umutları yatmaktadır. Çünkü FETÖ akrebinin başının ezilmesi için milletçe dayanışmayı teşvik eden Sayın Devlet Bahçeli’nin gösterdiği celadet herkese örnek olmuştur.”

Yalçın, Türk milletine has yüksek insani değerlerin siyaset kurumunda MHP ve Bahçeli eliyle yaşadığı sürece, bütünlüğe ve bekaya dönük bütün saldırıların püskürtüleceğinin tecrübe edildiğine dikkati çekerek, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli siyasette kültürel ve geleneksel değerlerimizin mümtaz bir temsilcisi, yüksek ahlak, fazilet ve metanet timsalidir. Devlet Bahçeli demek politikada seviye ve istikrar, ilim ve irfan, kararlılık, yenilmez azim ve sarsılmaz irade, itidal ve itimat demektir. Devlet Bahçeli demek milletini karşılıksız ve derin bir aşkla sevmek, onun mevcudiyetine yönelen bütün tehlike ve tehditleri sinesinde eritmek demektir.”

“Devlet Bahçeli’siz MHP ve siyaset inşası”

Semih Yalçın, FETÖ’cü akrepler ile fırsatçı politika sırtlanlarının sırt sırta verdiğini, Türk milletini büyük kılan değerlerin unutturularak ülkenin, “menfaatçilik” ve Makyavelizm’in hakim olduğu bir kargaşa iklimine sürükleme derdine düşüldüğüne işaret ederek, şunları kaydetti:

“Akrepler ile sırtlanlar iki temel noktadan hareket ederek yeniden yıkım peşinde koşmaya başlamıştır. Birincisi, Devlet Bahçeli’siz bir MHP ve siyaset inşası, ikincisi, ailevi değerlerimizi siyaset kurumunda yaşatan, ‘baba, ata ve reis hükmündeki lidere sadakat, saygı ve itibar’ gibi güzide geleneklerin yerle bir edilmesi suretiyle Devlet Bahçeli’nin toplumda ve milliyetçi camiadaki saygınlığının bitirilmesi. MHP’nin diğer siyasi muarızları ve rakipleri de algı operasyonlarıyla Sayın Genel Başkanımız ve partimiz aleyhinde kamuoyunda soru işaretleri bırakmaya çalışan sırtlanlara iğrenç bir çıkarcılıkla malzeme vermekte, rezil dedikodulardan yararlanmayı kar bellemektedir.

Politika kulvarına ve medyaya FETÖ militanları tarafından serpilmiş entrika yemlerinin ardından giden bilumum MHP muarızı sırtlanlarına üzülecekleri ve kahrolacakları bir haber vermek istiyoruz. Üst solunum yolu rahatsızlığı geçiren Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin tedavisi tamamlanmış ve an itibarıyla Genel Merkezimizde mesaisine başlamıştır.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here