Bahçeli şaşırttı: “AKP’de bazısı eski milletvekili 89 FETÖ’cü..”

1

AK Parti ile bir çok alanda işbirliği halindeki MHP’nin lideri Devlet Bahçeli’nin son açıklaması şaşırttı.

Sözcü gazetesinden Kamil Elibol’un MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin MHP’li belediye başkanlarıyla yaptığı toplantıdan aktardığına göre, Bahçeli “AKP içinde 47’si eski 89 milletvekilinin FETÖ’cü olduğu konuşuluyor. Herkese dokunuluyor ama bir tek siyasi ayağa dokunulmuyor” demiş.

Kamil Elibol’un haberinde Bahçeli’nin toplantıda şunları da söylediği ayrıntısı var:

“Her darbenin bir siyasi konseyi vardır. Bu darbenin de konseyi ortaya çıkmalıdır. AKP içinde 47’si eski 89 milletvekilinin FETÖ’cü olduğu konuşuluyor. Herkese dokunuluyor ama bir tek siyasi ayağa dokunulmuyor. Ama ona da sıra gelecek. FETÖ’nün siyasi ayağının ortaya çıkarılmasıyla beraber hangi politikacıların işin içinde olduğunu göreceğiz.”

 

Sözcü’de yer alan iddiaya göre, anayasa değişikliği çalışmalarını değerlendiren Bahçeli sözlerine şöyle devam etti:

“MHP ülke yönetimindeki fiili krizin çözümünde yol gösterici oluyor. Geçmişteki kriz dönemlerinde de MHP bu misyonu hep üstlenmiştir. 2007’deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde ortaya çıkan krizi ‘önce ülkem, sonra partim’ anlayışıyla 367 tıkacını çekerek misyonunu yerine getiren MHP, bugün oluşan sıkıntılı süreçte de benzer bir tutum sergilemiştir. AKP’nin bu hukuki zemin için anayasa değişikliği önerisi olmuştur. Arkadaşlarımız inceliyor. Biz parlamenter sistemden yanayız. Çıkıp diyorlar ki Türkeş ‘başkanlık sistemini istiyordu’ diye. Evet ‘9 Işık’ kitabında böyle bir konu vardır ancak sonraki dönemde parlamenter sistemi savunmuştur. Kimse hatırlamak istemiyor. Bugün fiili bir durum vardır. Meclis’te 330’u bulursa halka gidilecek. Millet ne derse bizim başımızın üzerinde yeri var. Ancak 330’u bulamazlarsa başta Cumhurbaşkanı olmak üzere herkes yasal sınırlarına çekilmek zorunda kalacak.”

1 YORUM

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here