Bahçeli’den İdlib açıklaması.. MHP Cumhurbaşkanının yanındadır.. Başarılar diliyoruz

0

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 14. dönem açılış töreninde konuştu. İdlib operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulunan Bahçeli, şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın Suriye ve Irak’ta takip etmiş oldukları politikalarda bir tutarlılık, kararlılık görülmektedir. Zamanı geldiğinde de her türlü çabanın ortaya konacağı anlaşılmaktadır. O bakımdan İdlib’teki gelişmeler zannediyorum belli bir istişare sonrasında oluşmuş olan durumlardır. Rusya havadan, ÖSO içeriden mücadelelerini sürdürmektedir. Türkiye’de kendi güvenliği için, orada yaşayan insanlarımızın güvenliği açısından her türlü tedbiri almış; askeri güç başta olmak üzere bütün unsurları ile olayları yakından takip etmektedir. Bunun böyle devam edeceği inancındayız. Sayın Cumhurbaşkanımız ile Perşembe günü yapılan görüşme sırasında bu değerlendirmeler bizimle de paylaşıldı. Anlaşılıyor ki sayın Cumhurbaşkanı çok yönlü olayları takip ediyor. Olaylara vakıf bir hale gelmiş ve kararlı bir davranış içerisinde bulunuyor. Kendilerine başarılar diliyoruz. MHP olarak bu tutarlı politikalar devam ettikçe, terörle mücadelede herhangi bir yılgınlığa düşmemek kaydıyla MHP sayın Cumhurbaşkanı’nın yanındadır.”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifa edeceği iddialarıyla ilgili ise Bahçeli, “MHP, hiçbir siyasi partinin içişlerine karışmaz. Herhangi bir kişi, kuruluş ve partinin de MHP’nin içişlerine karışmasına izin vermez. Sorun Ankara Belediye Başkanlığı ile Adalet ve Kalkınma Partisi arasında gelişmektedir. Bize düşen basın yolu ile takip etmektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in açıklamalarının sorulması üzerine de Bahçeli, “Doğu Perinçek’i muhatap alıp açıklama yapmak MHP’ye yakışmaz. Bir gün de Türkiye adına konuşursa memnun oluruz.” dedi.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here