Başakşehir Teknik Direktörü Avcı’dan Arda Turan açıklaması.. Evin oğlu burada ve çalışmaya devam ediyor

0

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, son dönemin tartışılan isimlerinden Arda Turan’la ilgili konuştu. “Duygusal bir insan ve yaşadığı problemler olabilir. Ancak bunları sahaya yansıtmadı. Biz de sahanın dışında yaşanan bir şeyi kulübün içine çekmedik.” Avcı, şunları söyledi:

“105’e 68’lik sahada oyuncunun ve bizim mutlu olacağımız bu alana odaklanmaya çalıştık. Arda zaten iyi çalışıyordu ve şimdi de daha iyi çalışarak devam ediyor. Evin oğlu burada ve çalışmaya devam ediyor. Hepsi bizim evladımız. Mutluluğu yakalayacağı yer futbol sahası. Enerjisini boşaltacağı yer burası. Bize ve kendine katkı sağlayacağı yer burası. O da bunun için gayret gösteriyor.”

Atiker Konyaspor mücadelesinde Arda Turan’ın sahada olup olmayacağı yönündeki bir soruya ise Avcı, “Henüz Arda ile ilgili planlama yapmadık. Sezon başında bizimle olamadı ve hazırlık maçı oynamadı. Çok iyi giderken sakatlık yaşadı. Adım adım sakatlanmadan uzun şekilde kendisinden nasıl faydalanacağımızın planlamasını yapıyoruz. Bu hafta oyun Arda’ya göre akmadı. Onun için böyle bir tercih kullanmadık. Hem bizim hem de Türk futbolu için değerli bir oyuncu. Biz onu sahada tekrar iyi performansıyla görmek istiyoruz. İnşallah da göreceğiz.” karşılığını verdi.

Emre Belözoğlu’nun sakatlığının da devam ettiğini belirten Avcı, “Emre bu hafta olmayacak. Adım adım takip ediyoruz. Önümüzdeki hafta başı konuşsak daha sağlıklı olur, durumu çok net değil. Bizde sistem aynı, oyuncular aynı. Sistem bazen rakibe göre oyunun içinde değişebiliyor. Orta sahada oyuncu sayımız fazla. Emre bizim için çok değerli bir oyuncu. Bu sene bir takım sakatlıklar yaşıyor. Emre olduğu zaman kalite biraz daha artıyor. Acele etmeden sağlıklı dönmesi en büyük temennimiz.” diye konuştu.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here