Belirsiz bekleyiş esnafımızı tedirgin ediyor..

0

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarların, iş yerlerini 17 Mayıs’ta yeni yasaklamalar olmadan açmasını beklediklerini söyledi.

Yazılı açıklamasında Palandöken, 29 Nisan’da başlayan tam kapanma döneminin 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’e kadar süreceğini hatırlatarak esnaf ve sanatkarın yeni bir kapanmaya tahammülü olmadığını vurguladı.

Palandöken, şöyle devam etti: “Kayıtlı ekonomi içerisinde yer alan esnaf ve sanatkarlarımızın iş yerleri 17 Mayıs Pazartesi günü yeni yasaklama olmadan açılmayı beklemektedir. Bunun için zaman kaybedilmeden, pazartesi günü beklenmeden işletmelerin açılışları ile ilgili kafalardaki soru işaretleri giderilmeli ve çalışma şekil ve şartları belirlenmelidir. Tüm sektörlerde endişeli bekleyişe bir son verilmelidir. Belirsiz bekleyiş esnafımızı tedirgin etmektedir.”

Esnafın salgının başından beri yaşadığı sıkıntılara dikkat çeken Palandöken, işletmelerin son 3 dini bayram ile özel günlerden hak ettiği geliri elde edemediğini ifade etti. Palandöken, “Esnafımızın daha fazla mağdur edilmesine müsaade edilmemeli. Aylardır kapalı olan ve iş yapamadığı için büyük mağduriyet yaşayan esnafımızın derin bir nefes alması sağlanmalıdır.” dedi.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here