Beşinci Üçlü Zirve Toplantısı Ankara’da..

0

“Türkiye-Rusya Federasyonu-İran Üçlü Zirvesi”, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in katılımıyla bugün Ankara’da düzenlenecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi öncesi bir araya geldi. Erdoğan, Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi için Ankara’da bulunan Ruhani’yi Çankaya Köşkü’nün kapısında karşıladı.

Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i, Cumhurbaşkanlığı Çankaya Köşkü’nün kapısında karşıladı. Karşılamanın ardından ikili görüşme yapıldı.

Erdoğan, Putin ve Ruhani, zirve vesilesiyle ikili görüşmeler yaparak ikili ilişkileri, güncel bölgesel ve uluslararası gelişmeleri ele aldı.

Toplantıda Türk heyetinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, MİT Başkanı Hakan Fidan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da hazır bulundu.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here