Bingöl: DEVA Partisi, fantezi olsun diye kurulmadı

0

DEVA Partisi Erzurum Kurucu İl Başkanı Vahit Bingöl, Oltu, İspir ve Pazaryolu dışında 17 ilçede teşkilatlanmayı tamamladıklarını söyledi. DEVA Partisi’nin ülke genelinde 47 ilde teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayarak seçimlere girme hakkı elde ettiğini açıkladı.

Bingöl, düzenlediği basın toplantısında partisinin teşkilatlanma çalışmaları hakkında bilgi verdi. 17 Ekim’de gerçekleştirilecek 1. Olağan Kongre için DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Erzurum’a geleceğini anlatan Bingöl, şöyle devam etti:

“Sayın Genel Başkanı sabah havalimanında karşılayacağız. Arzen Park’ta yapılacak kongreye katılacak olan Babacan, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Ticaret Borsası ve tarihi Kongre binasını ziyaret edecek. Esnaf ziyaretinin ardından Babacan, akşam gazetecilerle buluşacak.

Kadere bakın ki Karadeniz’in büyük bir kısmını, Doğu’nun tamamını, Güneydoğu’nun önemli bir kesimini her açıdan besleyen Erzurum, bugün kendine yetmiyor, yetemiyor. Erzurum’da geçmişte olan bugün yok. Türkiye’de 67 vilayet varken, her daim ilk 10 sırada olan Erzurum bugün, kalkınmada 57’inci sırada yer alıyor. Atatürk’ü bağrına basan, Cumhuriyeti kuran şehrin kaderi bu olmamalı. Ne yazık ki Erzurum’a uzaktan baktığınızda ismi çok büyük ama kendi çok küçük bir şehir görüyorsunuz.

Geçen hafta, birinci olağan il kongresini izlemek amacıyla Diyarbakır’a gittik. Diyarbakır’a uzun yıllar önce gitmiştim. Doğrusunu söylemek gerekirse şehrin bu kadar gelişmiş ve büyümüş olabileceğini hiç tahmin edemezdim. Diyarbakır’dan müthiş etkilendim, bir o kadar da kıskandım. Erzurum olarak biz bir zamanlar, 67 vilayet içinde ilk 10’daydık, sanayi şehriydik. Şehri öyle hale getirdiler ki, mahallelerimizi yok etti, kimliğimizi zedelediler. Öyle ki, artık biri birini tanımayan insanlardan müteşekkil bir şehir olduk. O güzel yıllarında Erzurum kendi bölgesinin dışında Karadeniz ve Güneydoğu’nun bir bölümünü de beslerdi, şimdi, etini, sütünü, yumurtasını başka illerden temin eder hale düşürüldü.

DEVA Partisi, fantezi olsun diye kurulmadı. Ülkenin dertlerine çare olsun diye kurulan bir parti. Bizim tabelamızı halk astı. Şehrime ve ülkeme hizmet dışında bir amacım yoktur. Muhalefet yapacağız hem de çok iyi muhalefet yapacağız ama kırmadan dökmeden, kimseyle kavga etmeden. Eksik gedik ne varsa dillendireceğiz. Vatandaşlarımızla birlikte el ele vererek, sorunlarımızın çözümünü isteyeceğiz. Genel Başkanımız Ali Babacan’ın Erzurum’u ziyaretiyle teşkilat olarak iktidar yürüyüşümüze başlayacağız.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here