Bir bilen iddia ediyor: “Şu an görevde ByLock kullanıcısı 3 general ve amiral var.. 2500 de subay”

0
Solda, bize en yakın oturan Nuri Elibol..

‘Bir Bilen’ dememiz boşuna değil; Türkiye gazetesinin Ankara temsilcisi Nuri Elibol yalnız Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a uçaklarında hemen yanı başında refakat eden gazetecilerden değil, yanı zamanda eski bir Silâhlı Kuvvetler mensubu; emekli bir subay…

O iddia ediyorsa dikkate almak gerekiyor.

Bugünkü (21 Kasım 2016) köşe yazısında, Nuri Elibol, “Ne yazık ki” diyor, “şu anda görevdeki 3 general ve amiral ‘ByLock’ kullanmış.”

İsterseniz yazısının ilgili bölümünü okuyalım:

“Malumunuz 15 Temmuz darbe girişiminden sonra TSK’da kapsamlı bir temizlik yapıldı. Yüksek Askerî Şûra’da terfi edecek general ve amiraller sıkı bir inceleme ve titiz bir araştırma sonucunda belirlendi. 15 Temmuz darbe girişiminden hemen sonra terfi edenlerin FETÖ ile bağlantılı olması âdeta imkânsız. Ama ne yazık ki ‘ByLock’ meselesinin incelemesinde görüldü ki terfi eden general ve amirallerden 3’ü ‘ByLock’ kullanıcısı. Terfi eden, şu anda görevdeki 3 general ve amiral ‘ByLock’ kullanmış. Cumhurbaşkanı Erdoğan elindeki somut bilgilere dayanarak “ByLock hikâye değil, bal gibi de var” diyor. Hata payının en fazla yüzde 10 olabileceğini, bu sistemin deşifresi sonucunda bütün yapının ortaya çıkarıldığını söylüyor. Yani ‘ByLock’ kullanıcılarının FETÖ’cü olma ihtimali en az yüzde 90.
TSK’da bu kadar temizlik yapılmış olmasına rağmen bünyede hâlâ kripto FETÖ’cülerin varlığını koruduğunu düşünüyorum. Polis-istihbarat, adalet ve ordu ile mülki idarelerden bunların kazınması lazım. Ama son edindiğim ve beni hayrete düşüren yeni başka bir bilgi paylaşayım sizinle. Şu anda görevde olan subay ve astsubaylardan 2 bin 500 kişi ‘ByLock’ kullanıcısı çıktı. TSK’da hâlen görev yapan subay-astsubaylardan 3 bin 600’ünün birinci derecede yakınları ‘ByLock’ kullanıcısı çıktı. Güya en detaylı FETÖ temizliği TSK’da yapıldı. Eğer bu temizliğe rağmen orduda durum böyleyse, diğer kurumların durumunu varın siz düşünün!..”

Yazı, “TSK’da bu kadar temizlik yapılmış olmasına rağmen bünyede hâlâ kripto FETÖ’cülerin varlığını koruduğunu düşünüyorum” diye sonlanıyor.

Kaynak: Türkiye

 

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here