Bir binada 5 çocuk cesedi bulundu..

0

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin Solingen kentindeki bir dairede 5 çocuk cesedi bulundu. Alman Haber Ajansının (DPA) Wuppertal polisine dayandırdığı haberinde, polisin, cesetlerin kim tarafından bulunduğu ve çocukların ölüm sebebi gibi ayrıntılarla ilgili henüz bilgi vermediği ifade edildi.

Bild’in haberine göre ise Mönchengladbachlı bir büyükanne, polisi arayarak 27 yaşındaki kızının 5 çocuğunu öldürdüğünü ve 1 başka çocukla kaçtığı ihbarında bulundu. Çocukların 1, 2, 3, 6 ve 8 yaşlarında olduğu belirtildi. Annenin Düsseldorf Tren İstasyonu’nda intihar girişiminde bulunduğu ancak ölmediği ve ağır yaralı olduğu belirtildi.

DW Türkçe’nin aktardığına göre de Wuppertal polisi, olayın kaza olmadığından yola çıkıldığını duyurdu. Solingen’in Hasseldelle semtinde meydana geldiği belirtilen olayın ardından, bir çocuğun da hayatta olduğu bildiriliyor. Çok katlı bir binada meydana gelen olay üzerine çok sayıda polis ve can kurtarma aracanın bölgeye gittiği dikkat çekti. Çocukların yaşına ve aileye dair henüz resmi bir bilgi verilmedi.

Çocukların tamamının 14 yaşından küçük olduğu iddia edilirken, çocukları öldürdüğü tahmin edilen 27 yaşındaki annenin daha sonra yanına bir çocuğunu alarak Düsseldorf Garı’na giderek intihar girişiminde bulunduğu, ancak bu teşebbüsünden yaralı olarak kurtarılarak hastaneye kaldırıldığı öne sürüldü. Wuppertal Emniyet Teşkilatı’nın gün içinde olayla ilgili bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Rheinische Post gazetesi ise güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberinde, polisin Almanya saati ile 13 civarında arandığını, olay yerine giden güvenlik birimlerinin biri 18 aylık, diğerleri iki ve üç yaşlarında üç kız çocuğu ile altı ve sekiz yaşında iki erkek çocuğun cansız bedenlerini bulduğunu bildiriyor. 11 yaşındaki bir erkek çocuğun da yakınlarının yanında olduğu kaydediliyor.

Türkiye kökenlilerin de yoğun olarak yaşadığı Kuzey Ren Vestfalya eyaleti sınırlarında bulunan Solingen, eyalet başkenti Düsseldorf’a 35 km. mesafede yer alan bir kent.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here