Bir de bu çıktı: IŞİD dergisi Türkiye için “Vurun, kırın, öldürün” çağrısı yaptı

0

Türkiye ile sınırdaş hale gelmiş IŞİD (DAEŞ de deniliyor) propaganda amaçlı çıkardığı ‘Rumiyah’ adlı dergide hedefleri arasına Türkiye’yi de kattı.

Örgüte bağlı El-Hayat Media Center tarafından yayınlanan, Türkçe, İngilizce, Arapça, Almanca, Fransızca, Endonezyaca ve Uygurca dillerinde yayın yapan derginin Türkçe nüshasının kapağında, IŞİD’in üstlendiği –“PKK’nın yan kolu TAK yaptı” iddiası da bulunan– Diyarbakır’daki Emniyet binasının yakınındaki bombalı saldırının fotoğrafını kullanıyor.

Dergide, Türkiye’deki militanlara, cihad yapıp Ak Parti üyelerine saldırma çağrısında bulunuluyor.

Şu akıl durduracak emirler o dergiden: “AK Partilileri öldürün. Erdoğan’ın destekçilerine, yardımcılarına ve onun partisini destekleyenlere de saldırın. Küfrün ve tağutun başkanlarına saldırın. Polis ve askerleri öldürün. Tağutun alimlerini öldürün. Hakimleri de öldürün. Kafir Türk askeri size geliyor. Onların kanı köpeğin kanı gibidir.”

kaynak: gazeteler

NOT:

Derginin bir önceki sayısında da, dünyanın her tarafındaki militanlarına, saldırılarını gece vakti, sıradan insanları hedef alacak biçimde, plajlarda, ormanlarda, kalabalık olmayan mahallerde gerçekleştirmeleri talimatı veriliyordu.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here