Bir günde 17 yangın..

0

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bugün itibarıyla Türkiye’de 14 yangın ve 3 zirai yangın olmak üzere Orman Teşkilatının 17 yangınla mücadele ettiğini belirterek “2’si hariç diğerlerinin hepsi kontrol halinde, soğutma faaliyetleri devam ediyor.” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Hatay’ın İskenderun ilçesindeki orman yangınıyla ilgili, “Yerleşim yerlerinde önemli bir zarar yok.” ifadelerini kullandı.

Pakdemirli, Mersin’deki orman yangını hakkında, “Şu an itibarıyla 96 arazöz, 5 dozer ve 400 personelle yangını söndürme faaliyetleri devam ediyor. Anamur ilçesindeki Uçarı Mahallesi tedbir için boşaltıldı. Yangınla ilgili söyleyebileceğimiz şey iyiye doğru gittiği ancak kontrol altına alınması henüz söz konusu değil.” diye konuştu.

Tarım ve Orman Bakanı  Pakdemirli,  Hatay’daki yangınla ilgili sabotaj ihtimaliyle ilgili olarak şunları söyledi: “Böyle bir ihtimal olabilir. Bunu yok saymamak lazım. Herhangi bir bağlantı da bulunmuş değil. Bizim şu anda bütün odağımız yangının söndürülmesi. Onunla ilgili kolluk kuvvetlerimiz ve Valiliğimiz çok yönlü soruşturmayı zaten yapıyor. Şu ana kadar bulunan ne herhangi bir ipucu var ne de herhangi bir bağlantı var. Tabii ki coğrafi şartlarının sarp olması ve bölgede yol açma faaliyetlerinin de devam ediyor olması biraz daha çalışma koşullarımızı zorluyor ancak inşallah en kısa zamanda kontrol altına alma konusunda da arkadaşlarımız çalışmalarını yapıyorlar.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here