Birbirleriyle kavga etme, çekişmeyi siyaset zannediyorlar..

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Fox TV’de konuştu. Necmettin Erbakan, Mesut Yılmaz, Erdal İnönü, Doğu Perinçek, Bülent Ecevit, Süleyman Demirel’in 1991 genel seçimleri öncesi nezaket çerçevesinde tartışmasını değerlendiren Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Böyle bir araya gelmek bundan sonra pek nasip olmadı. Siyaset bizde temelde problemleri çözme mesleğinden çok, birbirleriyle kavga etme, çekişmeyi siyaset zannediyorlar. Halbuki siyaset kelimesinin kökü seyislikten geliyor. Yani ata hakim olma, idare etme. Konu idareden çok kavga, siyaset dediğiniz zaman kavgacı olacaksın. Bu mantık değişmediği sürece Türkiye’de de dünyada da bir yere gidilmez.”

Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız’ın tutuklanmasına ilişkin ise Karamollaoğlu, “Türkiye’ye zarar vermek isteyenlerin ekmeğine yağ sürer. Casuslar iktidarın karşısında duranlardan çıkmaz. Casus arıyorsanız yalakalık yapanların içinde arayın.” dedi.

“15 Temmuz gazileri için toplanan paralara ne oldu? Hiçbir haber yok, nereye harcandı bu paralar?” diye soran Karamollaoğlu, “Kıdem tazminatına Neden müdahale ediyorsunuz? Kıdem tazminatına dokunulmasana karşı çıkarız. Bu bir haksızlıktır.” şeklinde konuştu.

Karamollaooğlu, ekonomiye ilişkin paylaştığı video ile AKP’ye dikkat çeken bir göndermede bulundu. Ekonomiye ilişkin rakamların AKP tarafından gizlendiğine dair vurgunun yapıldığı videoda “Ekonomi, veriler gizlenerek düzelemez” denildi.

Ayrıca videoda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla çok sayıda şarkıcıya devlet kasasından para ödenerek konser verilmesinin de değinildiği videoda, “Müzik değil, rakamlar rahatsız edici.” denildi.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here