Biz AK Parti’yi kurarken ötekiydik ama ötekileştirmeye devam ediyoruz..

0

Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Karar TV’de gündemdeki konuları değerlendirdi. Yüzde 50+1 tartışmalarına ilişkin Çelik, “Bahçeli’nin Erdoğan’a tuzağıydı. Her iktidar muhalefete düştüğünde sorgulanacaktır. Tayyip Bey’in iyi siyasetçi olduğu tartışmasız. Ama bir peygamber öngörüsü yok. Neticede hayatında artılar eksiler var. Yenikapı ruhu ne kadar güzeldi. Şimdi gel gelelim Bahçeli racon kesiyor. Bunu doğru bulmuyorum.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kötü giden ekonomiyi dış güçlere bağlamasına da tepki gösteren Çelik, şöyle konuştu: “Ülkede ekonomi kötüyse gidip Merkel, Biden’e mi çatacağız? Dış güçler paranoyasını siyasete girdiğim günden beri reddeden birisiyim. Kırılgan durumda olduğunuz zaman birileri sizinle oynar. Düşmanımız var evet. Diplomaside her şey menfaatlere dayanır. Paranız yüzde 50’nin altına gelmişse pul olmuştur. Buna Kurtuluş Savaşı diyenlerin kendi fikir özgürlüğü. Değil diyenler de vatan haini değil. Başarmak isteyen yol bulur. İstemeyen mazeret arar.”

Siyasetçilerin, siyasette nezih bir dil kullanması gerektiğini belirten Çelik, şunları söyledi: “Rekabeti husumet üzerine inşa ederseniz, o ülkede hiçbir şey olmaz. Tarihimizden ders çıkaramıyoruz. Normalde İslam’da muhalefete müsamaha yoktu. Bu batı tesiri ile değişti. İnsanları kendi ülkelerinde meşruiyet açısından mahrum ederseniz iki şey olur; ya yer altına inerler ya yurt dışına giderler. Yani siz zararı çıkarsınız. Biz tarihten ders almıyoruz.

CHP ayakları yere basan reel bir zemine indi. Kılıçdaroğlu bir süredir laiklik ve Kemalizm üzerinden siyaset yapmıyor. CHP bir şeyi doğru yapıyorsa yanlış denilmez. AK Parti’nin de helalleşmeye kalkışması gerek. Biz AK Parti’yi kurarken ötekiydik. Asker medya ve yargı bize yapılmayacak şeyleri yapıyordu. Bizim şimdi öteki gibi bir derdimiz yok. Ama ötekileştirmeye devam ediyoruz. Önceden mağluptuk şu an galibiz. Eskiden dinci tabire kızıyordum şimdi bu tabire inanıyorum. Din üzerinden siyaset yaparsanız dine zarar verirsiniz. AK Parti’nin milletin partisi olmaya devam etmesi gerek.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here