Bize, Ne Giysek Yakışır!

0

Modacılar 2016 – 2017 sonbahar kış sezonu için ‘cüretkâr’ kelimesini slogan olarak seçmiş gibi görünüyor sevgili hanımlar.

Vahşi leopar desenlerinden, ılık kadınsı gül tonlarına, çarpıcı pullar payetlerle bezeli iddialı kesimlerden, gündüz sokakta vakit geçirirken kış soğuğuna kalkan olup bedeninizi yumuşacık saran peluşlara geçiş yapabilir; kendinizi şımartabilirsiniz. Üstten tek omuz dekolteli volânlarla süslü belden sımsıkı korsajlı üzerinize oturan kesimlerle Akdeniz rüzgarı estirip kadınsı bir hava yakalamak da arzunuza kalmış sevgili hanımlar.

 

Daha ne kadar cesur olabileceğinizi keşfetmek isteyen modacılar derin göğüs dekolteleriyle şuh kırmızıdan gizemli siyaha uzanan geniş renk paletleriyle, bu sezon giyinirken hayâl dünyanızı hayli zorlayacağa benziyor.

 

O günkü modunuza göre maskülen takılmayı seçer; ekose desenli erkeksi kesim takımlarınızı boğazlı kazak gömlekle yan yana getirebilir şıklığınızı kısa botlarla tamamlayabilirsiniz. Kime ne?

 İpeklerle kalın hırkaları karıştırabilir işlemeli kumaşları kalın topuklarla birleştirebilir göz alıcı güzelliğinizin altına kendi imzanızı atabilirsiniz.

Gardırobunuzda anneniz ve büyükannenizden kalma parçaları birkaç küçük oynama ve tadilâtla yeniden hayata geçirebilir hâlâ sürmekte olan retro akımını takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dilerseniz kat kat giyinebilir ipeklerle boğazlı ince dokumalı kazaklarınızı, rengarenk yeleklerinizi birleştirebilir özgün bir hava estire bilirsiniz.

 

 

 

2016-2017 Sonbahar Kış sezonu nasıl olursa olsun yeter ki sizin havanız güzel olsun arkadaşlar. Siz sevgili hanımların elinin altında bulunan parçalarla ne muhteşem kombinler vücuda getirdiği, yaratıcılıkta sınır tanımadığı gün gibi aşikâr. Moda camiasının önde gelenleri bir masa etrafında oturup o senenin renklerini, kumaşlarını, kuplarını belirleye dursun bizi pek de bağlamaz her biri ayrı tür çiçek olan Türk lokumlarım.

Şık ve zarif olmak için bir kese altına değil, temiz ve ütülü kıyafetler içinde gülümseyerek etrafına neşe kaynağı olan sağlıklı bir bedene ihtiyacımız var. Üzerinizde taşıdığınız her parçaya değer katan sizsiniz. Siz, huzur içinde değilseniz isterse altın iplikli elmas bezeli atlaslar içinde olun hiçbir kıymeti yok, bunu asla unutmayın.

Benim burada yaptığım sizi hayatın günlük sıkıntılarından bir an olsun uzaklaştırmak. Keyifli birkaç dakika sunmak. Moda hakkında daha fazla paylaşım yapmam için ‘aysun kızım sen devam et, bize de eğlencelik olsun’ derseniz beğeni ya da yorum bırakmayı unutmayın. Eleştiri ve önerileriniz doğrultusunda hareket etmekten büyük zevk alırım. Peki peki gene çenem düştü, bitirdim.

Cebinize koymak için bugün:

İliklere işleyen çivi gibi soğuğa dayanmak için çayınıza eklenecek vücut ısınızı yükselten bir parça zencefil ve arada ucundan tutturulacak bi’ türkü koydum.

Not : Dilerseniz Pinterest ‘te sizler için oluşturduğum galeriyi gezebilirsiniz. Beğendiğiniz parçaları bütçenize uygun bir muadiliyle değiştirerek; benzer şıklığı yakalamak her zaman mümkün. Biliyorsunuz biz hanımlarda çareler tükenmez. İlham almanız için aşağıya linkini bırakıyorum. Buyursunlar…

https://tr.pinterest.com/aysunsaygi/my-style/

 

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here