Boğaziçi gibi üniversitelere bu şekilde rektör atanmasını doğru bulmuyorum..

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. “2019 yılında en az 75 bin hektar orman ekosistemi tümüyle yok edilmiş; buna karşılık, 30 bin 349 hektar da yeni orman ekosistemi oluşturma çalışması yapılabilmiştir. Bu verilere göre, ülkemizde 2019 yılında 45 bin hektar orman ekosistemi azalmıştır!” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“TÜİK, Sayın Cumhurbaşkanı’nı üzmeyecek bir kurum haline geldi. Bütün ihtiyaç maddelerine korkunç zamlar yapıldı; yumurta 1.5 TL! Ayçiçek yağı yüzde 110 zamlandı! Doğalgaza ve elektriğe yüzde 35 zam yapıldı. İhtiyaç maddelerine yapılan bu zamlara karşı; memura yüzde 7.36, emekliye yüzde 8.36 zam yapmak, ne demek oluyor?

Maalesef bu iktidarın, bugün karşı karşıya kaldığımız problemleri çözme ihtimalleri yok. Bir kişi çıkıp, başörtülü vatandaşlarımız hakkında ileri geri konuşuyor! Bu çağ dışı anlayışı şiddetle kınadığımı belirtmek istiyorum. Artık hangi siyasi parti ve görüş olursa olsun; kadınların kılık kıyafetinden dillerini çekmelidir. Bazı şahıslar, belli zamanlarda çıkıp, sanki iktidarın karşısındaymış gibi, olur olmaz ifadeler kullanarak; aslında AK Parti’ye en büyük yardımı yapmış oluyorlar.

Şu anda yandaş tayini, adeta bir kural haline geldi! Siz, devleti yönetirken adaleti ve liyakati önde tutmazsanız; kaosa neden olursunuz. Boğaziçi gibi üniversitelere bu şekilde rektör atanmasını doğru bulmuyorum. Gösterilen bir tepkiyi yönetenlerle görüşülür, varsa yapılması gereken adım atılır; emniyet gücünün orantısız güç olarak kullanılması kabul edilemez.

KYK mağdurlarının mağduriyeti çözülmelidir. Öğrencilerden, bir iş bulduktan sonra KYK borçlarının ödenmesi talep edilmelidir.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here