Bu bir siyasi suçlama, hukuki değil.. Şeytanlaştırma, korkutma vesilesi haline geldi

0

AK Parti’de bir dönem Kültür ve Turizm Bakanlığı yapan Ertuğrul Günay, TV5’de konuştu. ‘FETÖ’ operasyonlarını değerlendiren Günay, şunları söyledi:

“Bizim halkımızın bir sözü vardır; kabahat samur kürk olsa kimse üzerine almak istemez. İktidar kendi üzerine gelmesin diye en olmadık yerlere bu suçlamaları yapabiliyor. Geçmişte bu çevrelerin gazetesinde yazmak, onları övmek, onların birtakım etkinliklerini desteklemek, göklere çıkarmak eğer bir yakınlık, bir ünsiyet, iç içe olma görüntüsü ise ve bu suçsa Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kapatılması lazım bence. Çünkü en tepesinden en aşağıya kadar bu ilişki içinde olmayan hemen hemen yoktur. Bugün bir dolu insana yöneltilen bir gazetede yazmak, okumak, okulla, bankayla ilişkisi olmak yahut bu çevrelerle yakın olmak, hatta övmek suç olsa, o zaman AKP de bu suçlamadan kurtulamaz.

Kim yoktur bu ilişkinin içinde? Benim gibi bu harekete dışarıdan katılmış, genellikle bu çevrelerle zaten tarihten beri yakın ilişkisi olmayan insanlar dışındadır. Bu bir siyasi suçlama, hukuki değil artık. Siyasi suçlama, şeytanlaştırma, korkutma vesilesi haline geldi.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here