Bugünkü (11 Kasım 2016) FETÖ haberleri

0

1‘FETÖ’cü değil masonum’

BURKİNA Faso Dışişleri Bakanı ile ByLock görüşmesi olduğu için tutuklanan Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Ceza Mahkemeleri Rezidüel Mekanizması (Uluslararası ceza mahkemelerinin soykırım davalarına bakan mahkemesi) Hâkimi Aydın Sefa Akay’ın ifadesi ortaya çıktı. Mason olduğunu belirten Akay, FETÖ üyesi olduğu iddiasını reddederken kendisine ilginç sorular yöneltildi.
“FETÖ üyeliği, anayasal düzeni değiştirmeye kalkışmak ve adam öldürmek’ iddiasıyla gözaltına alınan Akay, 26 Eylül’de Ankara Emniyet Müdürlüğü TEM Şube’de sorgulandı. 7 sayfalık ifadesinde, ‘Hür ve Kabul edilmiş Masonlar Büyük Locası Derneği’ üyesi olduğunu belirten Akay, “Benim ve ailemin FETÖ/PDY terör örgütü ile bir bağlantısı olamaz ve yoktur” dedi.

Kaynak: Hürriyet

2FETÖ soruşturmasında tutuklanan emekli büyükelçi için BM yargıcından çağrı

Birleşmiş Milletler’in savaş suçları alanındaki üst düzey yargıçlarından Theodor Meron, Türkiye’de FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan BMyargıcı ve emekli büyükelçi Aydın Sefa Akay’ın serbest bırakılması için çağrı yaptı.
BBC Türkçe’nin Associated Press’ten aktardığı habere göre, Ruanda ve Yugoslavya’daki savaş suçlarını yargılayan kurum olan BM Uluslararası Ceza Mahkemelerinin Artakalan Düzeneği’nin Başkanı Theodor Meron, BM Genel Kurulu’nda konuştu.

Kaynak: Hürriyet

3VPN kullananları fişlemiyoruz

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, internet kesintileri sırasında sanal ağ VPN’i kullananları fişlemediklerini dile getirerek “VPN’in sadece terör gibi amaçlarla kullanımını kısıtlıyoruz, herhâlde buna da kimsenin itirazı olmaz” dedi.
ULAŞTIRMA Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, sosyal medyakesintilerinde yoğun bir şekilde kullanılan VPN’le (sanal özel ağ) ilgili ilk kez konuştu ve VPN kullanıcılarını fişlemediklerini söyledi. Aslan, internet ve sosyal medya kesintileriyle ilgili olarak ise Fransa’yı örnek gösterdi.

Kaynak: Hürriyet

4FETÖ’nün Jandarma abisi hakkında yakalama kararı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, örgütün Jandarma Genel Komutanlığı “abisi” olduğu belirlenen ve örgüt elebaşısı Fetullah Gülen’in talebelerinden olan şüpheli Şemsi Zafer Yalçın ile yine Jandarma yapılanması içerisinde “müdür” seviyesindeki şahıs olduğu tespit edilen Ziya Abay hakkında, “silahlı terör örgütü yöneticisi olmak” suçundan yakalama kararı çıkarıldı.

Kaynak: Hürriyet

5Çorum’da 9 FETÖ şüphelisi adliyeye sevk edildi

ÇORUM, (DHA) – ÇORUM’da FETÖ/PDY operasyonu kapsamında gözaltına alınan, AK Parti Merkez İlçe eski Başkanı Avukat Yaşar Anaç, açığa alınan Laçin İlçe Kaymakamı Mehmet Erhan ve 7 avukat, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri operasyon düzenledi. Operasyonlarda Laçin İlçe Kaymakamı Mehmet Erhan, Çorum AK Parti Merkez İlçe eski Başkanı Avukat Yaşar Anaç ve 7 avukat 2 gün önce gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürlüğü’nde sorguları tamamlanan 9 şüpheli bugün adliyeye sevk edildi. Şüpheliler güvenlik önlemleri altında adliyeye getirilirken, yakınları da adliye önünde bekledi.

Kaynak: Hürriyet

6Adalet Bakanı’ndan ‘FETÖ’nün kaçış planı’ yorumu: Motivasyon amaçlı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ üyesi teröristlerin, cezaevinden kaçış planı ve krokisi olduğu şeklindeki haberlerle ilgili, “O çıkan krokinin gene bir motivasyon amaçlı örgüt planı olduğunu düşünüyorum. Yoksa onların öyle bir şeyi başarma şansları kesinlikle söz konusu değildir. Bunlara karşı her türlü tedbirler alınmıştır” diye konuştu.

Kaynak: Hürriyet ve Akit

..

7FETÖ’den tutuklu doçente tahliye

ANTALYA’da FETÖ/PDY üyesi olduğu suçlamasıyla tutuklanıp meslekten ihraç edilen Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Nihat Kanbur’un, 50 bin lira kefalet ve yurt dışı çıkış yasağı konularak tahliyesine karar verildi.
Yrd. Doç. Dr. Mehmet Nihat Kanbur, derslerde “Yakında iç savaş çıkacak, silahlanın” şeklinde sözler sarfederek halkı isyana teşvik ettiğinin ileri sürülmesi, boşandığı eşinin de FETÖ’cü olduğunu iddia etmesi üzerine geçen 15 Nisan’da ’terör örgütü üyesi olmak ve propagandasını yapmak’ suçlamasıyla tutuklandı. Yrd. Doç. Dr. Kanbur, sonrasında ise YÖK tarafından meslekten ihraç edildi.

Kaynak: Hürriyet

8Yalvaç’ta FETÖ’den 3 tutuklama

Nurettin ARKAN/YALVAÇ (Isparta), (DHA) – ISPARTA’nın Yalvaç İlçesi’nde FETÖ/PDY operasyonu kapsamında 1’i astsubay 3 şüpheli tutuklandı.
Yalvaç Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ’ye ait dershanede öğretmenlik yapan C.D.’nin İstanbul’da bulunduğu bilgisine ulaşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İstanbul ile irtibata geçerek şüphelinin yakalanmasını sağladı. SEGBİS aracılığıyla sulh ceza hakimliğince ifadesi alınan C.D. tutuklandı.
Aynı soruşturmada ağustos ayında açığa alındıktan sonra adli denetim şartıyla serbest kalan astsubay kıdemli çavuş H.T.’nin cep telefonunda örgütün şifreli mesajlaşma programı ‘ByLock’ tespit edildi. Bunun üzerine yeniden gözaltına alınan H.T., dün sevk edildiği sulh ceza hakimliğince tutuklandı.
Cep telefonunda ‘ByLock’ tespit edilen F.A. adlı kişi de polis tarafından gözaltına alındı. Dün savcılıkta ifade veren F.A.’nın anne ve babası da duruşmayı adliyede takip etti. F.A. işlemlerinin ardından tutuklanırken, kararı öğrenen annesi fenalaştı. Adliyeye getirilen sağlık ekibi tarafından kadın hastaneye götürüldü.

Kaynak: Hürriyet

9FETÖ’ye finans sağlamakla suçlanan 37 şüpheli adliyede

Hakan ÇELİKBAŞ/SAMSUN, (DHA) – SAMSUN’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, kapatılan Sakarya Dersanesi ile Feza Okulları öğretmenleri ve yöneticilerine yönelik 12 ilde yapılan eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan 7’si kadın 37 şüpheli bugün adliyeye sevk edildi.
Samsun Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri kapatılan Sakarya Dershanesi ile Feza Okulları’nda çalışan yöneticiler ve öğretmenlere yönelik 10 gün önce FETÖ/PDY operasyon gerçekleştirdi. Samsun merkezli olarak Ankara, İzmir, Erzurum, Bursa, Hatay, Elazığ, Sivas, Antalya, Amasya, Sakarya ve Giresun illerinde eş zamanlı olarak yapılan operasyonlarda polis 49 adreste arama yaptı. Yapılan aramaların ardından 7’si kadın 37 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında şüphelilerin bir kısmının ByLock kullanıcısı olduğu ortaya çıktı. Öte yandan gözaltına alınanların terör örgütü lideri Fettullah Gülen’in 17 Aralıktan sonra ‘Bank Asya’ya sahip çıkın’ talimatı üzerine başka bankalardan kredi çekip söz konusu bankaya yatırdıkları belirlendi.

Kaynak: Hürriyet

10Sakarya merkezli 10 ilde FETÖ operasyonu

Zafer TOKUŞ/ADAPAZARI (Sakarya), (DHA) – SAKARYA Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Fethullahçı Terör Örgütü/Parelel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında Sakarya merkezli 10 ilde, Ebru Gençlik Derneği ve Mavi Düşler Derneği’ne yönelik düzenlenen operasyonda 14 kişi gözaltına alındı.
Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, FETÖ’ye yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında, Ebru Gençlik Derneği ve Mavi Düşler Derneği’nin üye ve yöneticilerine yönelik 10 ilde operasyon düzenlendi. Sakarya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince Sakarya, İstanbul, Isparta, Şanlıurfa, Bursa, Tekirdağ, Uşak, Kırklareli, Mardin ve Balıkesir’de düzenlenen operasyonlarda 14 kişi gözaltına alındı. Polis, dernek binası ve dernek yöneticilerinin evlerine baskınlar düzenledi. Hakkında gözaltı kararı çıkarılan kişileri yakalama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Kaynak: Hürriyet

11215 bin ByLock’çu 18 milyon mesaj…

İzmir’de hazırlanan ilk ByLock iddianamesine göre 215 bin FETÖ üyesi 18 milyon mesaj yolladı. 17 milyon mesaj deşifre edildi. Telefonda ByLock olması ise örgüt üyeliği kanıtı
İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Okan Bato’nun koordinesinde yürütülen FETÖ soruşturmalarında, Örgütlü Suçlar Savcısı Ayhan Yılmaz tarafından ilk ByLock iddianamesi hazırlandı. 3 Eylül’de Adnan Menderes Havalimanı’ndan Kıbrıs’a gitmeye çalışırken yakalanan Fatih S. ve Okan M. hakkında açılan ve 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianameye göre program, TÜBİTAK’taki FETÖ’cü mühendisler tarafından 24 Aralık 2014 sonrasında güncellenerek örgütün kullanımına uygun hale getirildi.

Kaynak: Sabah ve Star ve Takvim

12FETÖ’den talimat aldılar

Ergenekon davasına bakan hâkim-savcıları soruşturan HSYK müfettişleri “Yargılama sürecinde görev alan 8 hâkim ve savcı, FETÖ’nün talimatıyla hareket etti” dedi. Ergenekon kumpası, raporla somutluk kazanmış oldu
FETÖ kumpası olduğu ortaya çıkan Ergenekon davasının hâkimlerinin, terör örgütünün talimatlarıyla hareket ettiği, müfettişlerin HSYK’ya sunduğu raporla somutlaştı.

Kaynak: Sabah

13FETÖ imamları ‘karşı istihbarat’ eğitimi almış

Mürted Üssü’nde yakalanan Hakan Çiçek’in telefonunun özel bir programla formatlandığı saptandı. Adil Öksüz, Kemal Batmaz ve Harun Biniş’in ise takibe takılmamak ve delil bırakmamak için özel eğitim aldıkları anlaşıldı
FETÖ’nün darbe girişimi sırasında Mürted Üssü’nde yakalanan örgüt imamları Adil Öksüz, Kemal Batmaz, Harun Biniş ve Hakan Çiçek’in istihbarata karşı koyma eğitimi aldıkları belirlendi. Tutuklanan Çiçek’in telefonunda kendini sıfırlama (formatlama) programı tespit edildi. Diğer imamların “patates hat”larının tespiti içinse HTS kayıtları mercek altına alındı.

FORM AT PROGRAMI
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ darbe soruşturmasında Adil Öksüz’ün darbeyi tek başına yönetmediği, o gece Mürted Üssü’nde Kemal Batmaz, Harun Biniş ve Hakan Çiçek’in de bulunduğu tespit edilmişti. İhanetin merkezi 143’üncü filodaki güvenlik kamerasına takılan Batmaz ve Biniş’in darbeden 10 gün önce telefonlarını devre dışı bıraktıkları da belirlenmişti. İfadelerinde de firari Öksüz gibi arsa bakmaya gittiklerini iddia eden ikili, “Nasıl irtibat kurdunuz” sorusuna ise “E-posta ile” yanıtını vermişti. Tutuklanan “kurmay subayların abisi” ve Anafartalar Koleji sahibi Hakan Çiçek’in üzerinde çıkan telefondaki bilgilerin silindiği belirlendi. Telefonun darbe girişiminin başarısız olmasından hemen sonra içinde yüklü bir programla formatlandığı ortaya çıkarıldı.

Kaynak: Sabah ve Yeni Şafak ve Takvim

14Bankacılara FETÖ ihracı!

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ’ye finans sağlamada aracılık eden bine yakın bankacı görevden alındı. Hükümet 17-25 Aralık sonrası örgüt mensuplarına kredi açan bankacıları inceliyor
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının temizlenmesi için yürütülen operasyonlar finans sektörüne de sıçradı. Hükümet FETÖ’yle bağlantılı kişi ve şirketlere 17-25 Aralık sonrası kredi kullandırılan bankacıları mercek altına aldı. Emniyet ve istihbarat birimlerinin hazırladığı riskli isimler listesi dikkate alınarak bu tarihten sonra verilen bütün krediler tek tek inceleniyor. Özellikle kamu bankaları tarafından yurtdışına kaçan ya da tutuklu bulunanlara kullandırılan kredilerle ilgili inceleme sürüyor. İnceleme kapsamında kredilerin gerekli teminatların alınıp alınmadığı, kefillerinde bir sorun olup olmadığı ve faiz oranlarına ilişkin detaylı bir çalışmanın yürütüldüğü ifade ediliyor.

..

BİN KİŞİ İŞTEN ÇIKARILDI
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, FETÖ ile mücadele noktasında adaletli davrandıklarını belirterek, örgüt mensubu kişi ve şirketlere kredi verenlerin de sorumluluk taşıdığını söylemişti. Canikli, bankaların değil kredide imzası bulunanların sorumlu olacağının altını çizmişti. Edinilen bilgiye göre, Bankacılık Düzenleme Denetleme Kurumu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu gibi üst kurullar, finans kuruluşları ve bankalarda yapılan FETÖ operasyonlarında alınanların sayısı bine yaklaştı.

Kaynak: Sabah ve Takvim

15Kaynak’ı kuruttular

FETÖ’nün finansörü Kaynak Holding’in firari sahiplerinin şirketi 120 milyonluk borçla bıraktığı ortaya çıktı. Borcu, şişirilen kadroları temizleyen ve himmetleri kesen kayyum kapattı
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) en büyük finans kaynaklarından olan Kaynak Holding’in sahibi görünen aralarında Naci Tosun, İzzet Akyar, Ahmet Türkcan, Mutlu Şahin ve Muzaffer Durmuşoğlu’nun da olduğu örgüt elemanlarının şirketleri nasıl batırdığı ortaya çıktı. Kaynak Holding’in hisse paylarıyla birlikte 54 milyon liralık sermayesini Hollanda merkezli INL Partners PV’ye hukuksuz bir şekilde taşıyan örgütün, devir işleminin hemen ardından kâr payı adı altında 30 milyon TL’yi de Hollanda’ya kaçırdığı belirlendi. Hukuksuz işlemlerle holdingin içini boşaltan eski yönetimin, 120 milyon TL’lik kredi borcunu da Türkiye’ye yıktığı ortaya çıktı. FETÖ’nün bankalara olan borçlarını ise 17 Kasım 2015’te atanan kayyumlar ödedi. 1 Eylül tarihinde yayımlanan 674 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname uyarınca Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilmesine karar verilen Kaynak Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı İmran Okumuş, yaşanan bu tabloyla ilgili SABAH’a açıklamalarda bulundu.

Kaynak: Sabah

16Ocağına ateş düştü

Himmetler boşa gitti, rüyalar yalan çıktı. Trump’ın danışmanı Gülen’i “Türkiye’nin Bin Ladin’i” diye tanımlayınca FETÖ’cüler suskunluğa gömüldü.

ABD seçimini kazanan Donald Trump’ın başdanışmanı Michael Flynn, “Washington, Türkiye’nin Usame bin Ladin’ine sığınak oluyor” dedi. Kabinede adı Savunma Bakanlığı için geçen Flynn, Türkiye’yi bir öncelik olarak kabul edecek şekilde dış politikalarını yeniden düzenlemeleri gerektiğini bildirdi.

GİZLENDİKLERİ ABD’den her gün Türkiye’ye tehditler yağdıran terör örgütü FETÖ üyeleri ve teröristbaşı Fetullah Gülen, ABD Başkanı Donald Trump olmasının ardından adeta sessizliğe gömüldü. Seçim kampanyasını finanse ettikleri Hilary Clinton’un 10 Kasım’da resmen ABD başkanı olacağı beklentisi içinde olan FETÖ’cüler, Trump’un başdanışmanı Michael Flynn’ın, “Gülen’e sığınak sağlamamalıyız. Bu krizde, gerçek dostlarımızın kimler olduğunu hatırlamak bizim için zorunlu” ifadeleriyle adeta şoke oldu. FETÖ’cüler, tweet bile atamaz hale geldi.

RUYALAR, BEDDUALAR

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ’nün ordu, emniyet, yargı ve bürokrasi içindeki uzantılarının tasfiye edilmeye başlanmasının ardından yayın organları ve sosyal medya hesaplarında hep ‘Kasım’ı bekleyin’ vurgusu yapılarak örgüte moral verilmeye ve deşifre olmayan uzantıları diri tutulmaya çalışıldı. Gülen’in videolu sohbetleri, bedduaları, rüyalar ile örgüt üyelerinin yaptığı tüm yazışmalar hep ‘Kasım’ ayını işaret ediyordu.  FETÖ’cüleri destekleyen ‘Neocon’ Michael Rubin gibi ‘derin ABD’nin uzantısı isimler de ‘Kasım’da gelebilecek darbeyi işaret ederek “Erdoğan’ın hayatını kaybetmesine sebep olabilecek şiddette bir ikinci darbe geliyor. Darbe olursa, halkın direnişi işe yaramayacaktır” diye yazıyordu.

Kaynak: Star

17Teröristbaşı Gülen’in korktuğu başına mı geliyor?

Trump’ın kabinesinde yer alması beklenen isimler arasında Atatürk hayranı olanlar ve Gülen’i ‘Türkiye’nin Ladin’i olarak tanımlayanlar bulunuyor.

Donald Trump’ın ABD’nin 45. Başkanı seçilmesi sonrası en çok konuşulan konuların başında, yeni yönetimin kilit koltuklarının kimler tarafından doldurulacağı geliyor.

MUHTEMEL KABİNEDE GÜLEN’İ TÜRKİYE’NİN “LADİN”İ OLARAK TANIMLAYAN İSİMLER VAR

Trump’ın zafer konuşmasında özellikle teşekkür ettiği ve taraftarlarına alkışlattığı bazı mesai arkadaşlarının önemli pozisyonlar için favori olduğu konuşuluyor.

Bu isimler arasında Atatürk’e hayran olduğu bilinen isimlerle, Fetullah Gülen’i ‘Türkiye’nin Ladin’i’ olarak tanımlayan isimler yer alıyor.

Kaynak: Star

18Sivas’ta DEAŞ evinde 1 dolarlar ele geçirildi

Sivas’ta terör örgütü DEAŞ’e yönelik düzenlenen operasyonda FETÖ elebaşı Gülen’e ait kitaplar ile K ve F serili 1 dolar ele geçirildi.

Sivas’ta terör örgütü DEAŞ’e yönelik operasyonda ikisi kadın 10 şüpheli yakalandı.

Sivas Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü DEAŞ’ın 10 Kasım ve öncesi eylem yapabileceği yönündeki istihbari bilgi üzerine, özel harekat polislerinin katılımıyla il merkezinde 10 adrese sabaha karşı operasyon düzenledi.

Kaynak: Star ve Takvim ve Akit

19Trump’ın danışmanından çok çarpıcı FETÖ yorumu

Donald Trump’ın başkanlığı döneminde Türkiye ile ilişkilere yönelik en kritik mesaj, Trump’ın danışmanından geldi. Emekli korgeneral Flynn, ABD’nin FETÖ liderine güvenli bir sığınak sağlamaması gerektiğini söyledi.

ABD TÜRKİYE’NİN TERÖRİSTİNE YATAKLIK EDİYOR

Özel sektörün hakimiyetinde şekillendiği belirtilen Donald Trump’ın ekibinde öne çıkan isimlerin başında Lucas Oil’in kurucu ortağı 74 yaşındaki Forrest Lucas geliyor.

Lucas’ın adı İçişleri Bakanlığı için geçiyor. Hazine Bakanlığı için de Goldman Sachs’tan emekli Steven Mnuchin’in adı geçiyor.

Kaynak: Akşam ve Yeni Şafak ve Takvim ve Akit

20FETÖ’nün uluslararası uyuşturucu şebekesi çökertildi

15 Temmuz’da darbe girişimine kalkışan terör örgütü FETÖ’nün birbirinden kirli ticaretleri tek tek gün yüzüne çıkıyor. 5 ayrı operasyonda ele geçirilen bilgilerde, FETÖ’nün PKK ile ortaklaşa yaptığı uyuşturucu ticareti yaptığı ortaya çıktı. Örgütün Gaziantep merkezli uyuşturucu trafiği tespit edildi. Suudi Arabistan ve Dubai’ye kadar uzanan şebeke çökertildi.

Uyuşturucuyla mücadele kapsamında operasyonlarına aralıksız devam eden narkotik ekipleri, çalışmalarında terör örgütü PKK’nın yanı sıra FETÖ üyelerince kurulmuş uyuşturucu şebekelerini de çökertti.

Dubai, Gaziantep, Kayseri, Malatya ve Erzurum’da gerçekleştirilen 5 ayrı uyuşturucu operasyonunda FETÖ üyesi 24 şüpheli gözaltına alındı. Firari 2 şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi. Operasyonlarda 800 bin captagon, 252 kilogram kokain ile 5 kilogram esrar ile 226 kök Hint keneviri bitkisi ele geçirildi.

Kaynak: Akşam ve Takvim

21Bottan düşen ‘FETÖ imamı’ yakalandı

FETÖ’nün Bursa’daki kamu görevlilerinin atanmasından sorumlu imamı olduğu belirtilen kişinin, Yunanistan’ın Midilli adasına kaçmak üzere bindiği bottan düşünce yüzerek kıyıya çıktığı ve durumundan şüphelenilmesi üzerine yakalandığı bildirildi.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında aranan ve örgütün Bursa’daki kamu görevlilerinin atanmasından sorumlu imamı olduğu belirtilen kişinin, yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midilli adasına kaçmak üzere bindiği bottan düşünce yüzerek kıyıya çıktığı ve durumundan şüphelenilmesi üzerine yakalandığı öğrenildi.

Kaynak: Akşam ve Akit

22FETÖ’nün iadesi Şubat ayında görüşülebilir

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Taha Özhan, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşının iadesine yönelik sürecin şubat ayını bulabileceğini söyledi.

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Malatya Milletvekili  Özhan, görüşmelerde bulunduğu İtalya’nın başkenti Roma’daki temaslarını ve  gündemdeki gelişmeleri AA muhabirine değerlendirdi.

Özhan, İtalya temaslarının verimli geçtiğini ancak bazı bilgi  eksiklikleri de tespit ettiklerini belirterek “Birçok meselede, çok sayıda maddi  bilgi eksiklikleri var. Bu konuda da maalesef çok ilgi gösterip, gerçekten sarih  bilgiye, resmin tamamına ulaşmak yerine farklı bir şey tercih etmiş durumdalar.  Çok kaba bir Türkiye okuması var. Çok genel-geçer, çok medya üzerinden bir  Türkiye okuması var. Bu bilgileri verdikçe şaşırdılar, etkilendiler, bazı şeyleri  düzelttiler. Bundan da biz memnun olduk.” dedi.

Kaynak: Akşam

23FETÖ’yü sarsacak icraat

ABD’de başkanlığa seçilen Donald Trump, ilk 100 günlük icraat vaatlerini belirledi. Yeni Başkan Trump’ın vaatleri arasında yasa dışı göçmenlerin iadesi, NAFTA, TPP gibi anlaşmalardan çekilme, FETÖ benzeri yabancı lobilerin ABD seçimlerine para aktarmasının yasaklanması öne çıktı. Plan hayata geçtiğinde Hillary Clinton’ın kampanyasına milyonlarca dolar akıtan terör örgütü FETÖ’nün nüfuz casusluğu da darbe alacak.

Kaynak: Yeni Şafak

24Cumhurbaşkanı Erdoğan El-Cezire’ye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda dünyada Amerika’ya bakıyorsunuz başkanlık sistemi, Rusya’ya bakıyorsunuz başkanlık sistemi; bunlar dünyadaki iki önemli örnek. Şimdi bu iki önemli örneğin çalışma sistemleri farklı. Çalışma sistemlerinin farklı olduğunu bir kenara koyalım, diyorum ki biz geleneklerimizden de esinlenerek Türkiye’ye yakışan Türk tipi bir başkanlık sistemini devreye sokalım. Bu, Türkiye’ye çok daha hızlı bir şekilde kalkınma fırsatı verecektir diyorum, onun için bunu savunuyorum.” şeklinde sözler sarf etti..

Kaynak: Takvim

25FETÖ, Cumhuriyet’e ne zaman sızdı?

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları hakkında “PKK/KCK ve Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) müzahir oldukları” iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Cumhuriyet Vakfı’nın eski yöneticilerinden İnan Kıraç ile yazar Rıza Zelyut’un “tanık” sıfatıyla verdikleri ifadelerinin detayları belli oldu.

Kaynak: Takvim

26Liste güncellendi! İşte aranan teröristler!

KIRMIZI LİSTE
İçişleri Bakanlığı, aranan terörist listesini güncelledi. Listede 14 ayrı terör örgütünden toplam 781 kişi Türkiye’de aranıyor. Fetullah Gülen ve Murat Karayılan gibi terör örgütü liderlerinin de aralarında bulunduğu 781 teröristin başına konulan ödül miktarı ise toplam 534 milyon Türk Lirası

Kaynak: Takvim

27Dünya FETÖ’ye dar ediliyor

Dışişleri, FETÖ’nün dünya haritasını çıkardı, elçiler haftalık rapor geçiyor. Örgütü takibe alan 111 ülke Türkiye’ye “Sizin yanı- nızdayız” mesajı verdi

Kaynak: Türkiye

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here