Bugünkü (14 Kasım 2016) FETÖ haberleri

0

1FETÖ’nün Trump rüyası

FETÖ üyelerinin de tutuklu bulunduğu cezaevinde örgüt üyelerinin birbirlerine gönderdikleri belirlenen not kağıtlarında, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanlığına seçilen Donald Trump’ın Türkiye’ye gelerek namaz kıldığını rüyasında gördüğünü aktaran bir kişinin anlattıkları yer aldı.
AA’nın haberine göre cezaevlerine iletilen mektuplar ve tutukluların birbirlerine gönderdikleri notlarda anlatılan rüyalarla FETÖ mensuplarının moralleri yüksek tutulmaya çalışılıyor.

FETÖ üyelerinin de tutuklu bulunduğu bir cezaevinde, örgüt üyelerinin birbirlerine gönderdikleri belirlenen not kağıtları ele geçirildi. Not kağıtlarında, ABD Başkanı seçilen Donald Trump’la ilgili bir rüyaya yer verildi.

TRUMP NAMAZ KILDI

Rüya, notlarda şu ifadelerle anlatıldı:

“Bir garip rüya gördüm. Rüyamda Trump Amerikan Başkanı olmuş, ekibiyle beraber Türkiye’ye ziyarete geliyor. Yanımda tanımadığım ama yakın bir arkadaşım olduğunu bildiğim biri ile heyete mihmandarlık yapıyoruz. Trump, cami ziyareti yapıyor. Ben arkadaşıma, ‘İslamofobi hususunda kötü imajını düzeltmek için böyle yapıyor’ diyorum.

Trump, camiden çıkıyor. Adam çirkin, iri yarı, saçları siyah. Ben arkadaşa, ‘Televizyonda adamın saçları sarıydı boyatmış’ demek ki diyorum… Daha sonra Trump namaza duruyor. Arkadaşım, ‘Biz de namaza duralım’ diyor. Ben, ‘Yerler çok temiz değil evde kılarız’ diyorum. Trump’ın arkasında kendi heyetinden takım elbiseli erkekler tek sıra saf halinde namaza duruyorlar. Ancak dikkatimi çekiyor, Trump’ın namazında rüku ve secde yok. Adamın cenaze namazını kıldığını uyanınca fark ettim.”

Not kağıtlarının son bölümünde rüyayı anlatanın, “Sabah kalktık, televizyonu hemen açtım, ‘Amerika’nın yeni başkanı Trump’ diyordu.” ifadeleri yer aldı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da örgütün rüyalar üzerinden çalışma yaptığını, sahte rüyaların dışarıdan cezaevine sokulduğunu veya cezaevleri içerisinde yayıldığını ifade etmişti.

Bozdağ, paylaştığı bir örnek rüyaya ilişkin, şunları kaydetmişti:

“ABD seçimleriyle de biraz irtibatlı bir rüya bu. Bir tanesi diyor ki ‘Rüyamda bir kaynar kazan gördüm. Kaynıyor, Yarabbi bu ne zulüm diyorum, sonra bir baktım, kendimi bir konferans salonunda buldum. Orada bir hanımefendi var. Ona derdimizi anlattık, bizi dinledi. (Ben size yardımcı olacağım) dedi. Sonra da bize kartını verdi, (Ben ABD başkanıyım, ne zaman isterseniz beni arayabilirsiniz) dedi’. Bu, cezaevlerindeki konuşulan rüyalardan birisi. Bir tanesi, Peygamberimiz Malatya Cezaevi’ne gelmiş, bayram namazı kıldırmış. Duvarlar kalkmış, herkes saf olmuş. Şimdi öbürü ‘Ben görmedim’ diyor, diğeri ‘Senin imanında sıkıntı var. Nasıl görmezsin, ben gördüm’ diyor. ‘Gördüm’ diyen rüyayı uyduran veya yaymakla görevli olan kişi. Bir sürü sahte rüyalarla içerideki insanları motive etmeye çalışıyorlar. Çözülmelerini engellemeye çalışıyorlar.”

Kaynak: Hürriyet ve Akşam ve Yeni Şafak ve Takvim ve Türkiye

2103 iş adamıyla ilgili kritik gelişme!

FETÖ soruşturması kapsamında Adana’da 103 iş adamı hakkında 25 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.
Adana’da Fetullahçı Terör Örgütü /Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 37’si tutuklu 103 iş adamı hakkında 25 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle iddianame hazırlandı.

Cumhuriyet savcılığınca 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ/PDY ile bağlantıları olduğu ve örgüte finans sağladıkları iddia edilen iş adamlarıyla ilgili başlatılan soruşturma tamamlandı. Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısı 37’si tutuklu 103 sanık hakkında “FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmak ve terör örgütüne finans sağlamak” suçlarından iddianame hazırladı.

Kaynak: Hürriyet ve Akşam

3Pensilvanya’da ‘Trump senin için geliyor FETO Gülen’ pankartı açıldı

ABD yapılan seçimlerde işadamı Donald Trump’ın 45. Amerika Başkanı seçilmesinin ardından Pensilvanya eyaletinde düzenlenen gösteride FETÖ elebaşı Fetullah Gülen aleyhine pankart açıldı.
ABD’de başkanlık seçimlerinden zaferle çıkan Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump’a karşı başta New York, Chicago ve Kaliforniya olmak üzere 4 gündür ülke genelinde çeşitli eyaletlerde protestolar gerçekleştirilirken Cumhuriyetçi adayın 20 seçici kurul üyesi kazandığı Pensilvanya’da da iki karşıt grubun gösterileri vardı.

Kaynak: Hürriyet ve Sabah ve Yeni Şafak ve Takvim ve Türkiye ve Akit

4FETÖ’cü röntgen çetesi

Türkiye’de 2008 – 2012 yılları arasında telefon dinlemesi yaparak, insanların ev ve işyerlerine gizli kameralar yerleştirip kumpas kuran çeteyle ilgili soruşturma tamamlandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Cem Necip İşçimen ve Ankara Cumhuriyet Savcısı Alpaslan Karabay’ın koordinesinde, Kaçakçılık Daire Başkanlığı tarafından yapılan ve 1 yıl süren soruşturmada 22 olay aydınlatıldı, 29 kişinin mağdur olduğu tespit edildi. 23 kişi şikâyetçi oldu. 89’u İstihbaratçı polis 99 şüphelinin dinleme, izleme, yatak odalarına gizli kamera kurma ve bu görüntüleri internetten yayma olaylarında aktif rol aldıkları ortaya çıktı.

Kaynak: Hürriyet ve Akit

5Askeri sorular 13 yıl dijital ortamda dağıtıldı

FETÖ jandarma imamı itiraf etti: Jandarma yükselme sınav soruları 2000’den 2013’e kadar dijital ortamda dağıtıldı. Bu yöntemle askeri okullara sokulan öğrenci oranı yüzde 100’ü buldu
FETÖ’nün İstanbul’daki jandarma imamlarından itirafçı Ö.B., savcılığa verdiği ifadede, örgütün jandarma yükselme sınav sorularının 2000’den 2013’e kadar dijital ortamda bölge temsilciliklerine ulaştığını söyledi. Soruların çalındığının anlaşılmaması için örgüt üyelerine “çok ders çalışan görüntüsü verin” diye talimat verildiğini anlatan Ö.B., örgütün TSK’daki korkunç yapılanmasını şu ifadelerle gözler önüne serdi: “2000-2015 arasında askeri okullara sokulan öğrenci oranı yüzde 100’ü bulmuştur.”

Kaynak: Sabah ve Star ve Akit

6FETÖ’nün tapu oyunu da bozuldu: 1200 işlem durduruldu

FETÖ’den şüpheli işlemle kayda giren bina sayısı 3 bin 400’e yükseldi. FETÖ’nün “taşınmaz serveti”ne yönelik incelemeler sürerken, hazineye 15 milyar lira girmiş oldu
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) “taşınmaz serveti”ne yönelik incelemeler sürerken, örgütün devlet envanterine geçen mal varlığı 15 milyar liraya ulaştı. OHAL işlem servisleri aracılığıyla Kanun Hükmünde Kararname listesinde yer almayan, henüz adli takip başlatılmayan ancak şüpheli olan aralarında rezidans, fabrika binası, önemli arsaların da bulunduğu 1200’e yakın taşınmaza yönelik işlemler durduruldu. Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) şüpheli işlemler kapsamındaki rezidans, fabrikalardaki gizli ortaklıkları mercek altına alırken, bugün itibariyle envantere geçen bina sayısı 3 bin 500’e yaklaştı, 7.5 milyon metrekare arazi de devlet adına tescil edildi.

Kaynak: Sabah ve Akşam ve Takvim

7FETÖ’nün Kırşehir ablası tutuklandı

FETÖ/PDY’nin “Kırşehir il ablası” yapılanmasında aktif görev aldığı ileri sürülen Esra S. de gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklandı. Esra S’nin, Kırşehir ve Yozgat’taki kadın toplantılarına aktif katıldığı ileri sürüldü. Manisa’nın Turgutlu ve Selendi ilçelerinde, FETO/PDY yönelik soruşturma kapsamında açığa alınan 9 sağlık personeli, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Öte yandan Kırşehir Emniyet Müdürlüğü eski personel şube müdürü Yakup G’nin Ankara’daki operasyonla evinde yakalanarak tutuklandı. Yakup G’nin, 2013 yılına kadar 8 yıl Kırşehir emniyetinde personel şube müdürlüğü yaptığı darbe girişiminin ardından emekliye sevk edildiği öğrenildi. Yakup G. FETÖ üyesi polislerin kritik yerlere atanmalarını sağladığı öne sürüldü. Meslekten ihraç edilen o isimlerin ise daha önce operasyonlara katılmadıkları halde ikramiye ve maaş taltifi aldıkları iddia edildi.

Kaynak: Sabah

8Doç. Dr. Yalçın Akdoğan: Kumpas lafı vampirin kalbine sokulan kazıktı

HALKIN ANLADIĞI FETÖ’YÜ KİM NEDEN ANLAMADI?

Kaynak: Star

İtirafçı pilot: FETO bize ‘Beni Hava Harp Okulu’nda yürürken görseniz bile selam vermeyin’ dedi
Darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü’nde bulunan kursiyer pilot Uluç Hüseyin H. çarpıcı itiraflarda bulundu.

Darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü’nde bulunan kursiyer pilot Uluç Hüseyin H.’nin itirafları, FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen’in Hava Kuvvetleri’ndeki örgüt mensuplarını ne kadar önemsediğini ortaya koydu. Habertürk’ten Fevzi Çakır’ın haberine göre; H., öğrenciliği sırasında Gülen’in kendilerine iletilen mesajında, “Beni Hava Harp Okulu’nda yürürken görseniz bile gelip selam vermeyin” dediğini belirtti. FETÖ’nün TSK’ya sızmak için nasıl yöntemler izlediğini anlatan H., FETÖ’nün sivil polislerinin de sık sık kendilerini takip ettiğini vurguladı. Kursiyer pilot H.’nin itirafları şöyle:

İLKOKULDA TANIŞTIM: İlkokul 7. sınıfta FETÖ ile tanıştım. Ailem ve ben istemememize rağmen askeri liseye yönlendirdiler. Havacı sınıfına girdim. “Hava Harp Okulu’nda tanıdığınız kişiler olacak, onları kesinlikle tanıdığınızı belli etmeyin” diyorlardı. Hatta Fethullah Gülen’in bizzat Hava Harp Okulu’ndaki öğrenciler için “Beni Hava Harp Okulu’nda yürürken görseniz bile gelip selam vermeyin” diye mesajı olduğunu ‘abiler’ söylerdi. 2 haftada bir Serkan isimli şahısla belirlediğimiz yerde görüşüp farklı yerlerdeki evlere gidiyorduk. Burada bana okulla ilgili sorular soruyorlardı. İçki içen, kız arkadaşı olan kimsenin olup olmadığını, komutanların nasıl olduğunu, nasıl davrandıklarını soruyorlardı. Bizden aldıkları bilgilerden sonra olumsuz davranış içerisinde bulunan öğrencilerle uğraşmaya başlıyorlardı, onların okuldan ayrılmasına sebep oluyorlardı. Hava Harp Okulu’nda bizim dönem 250 kişiydi. Biz 200 kişi olarak mezun olduk.

BAYRAMIN 3. GÜNÜ ÇAĞIRDI: 2016 yılının şubat ayında jet pilot F-16 kursiyeri olarak Akıncı Üssü’ne katıldık. S.E. adlı kişinin evine haftada 1 gün gitmeye başladık. Bu kişiye “ElemanE, onun ‘abi’sine de “Boss/Patron” diyorduk. S.E., 2 Temmuz 2016’da beni arayıp bayramın 3. günü saat 12.00’de evinde olmamızı söyledi. O zaman Kuşadası’nda ailemin yanındaydım. Dediği gün buluştuk, bizi neden çağırdığını sordum. “Ben de bilmiyorum ama hükümet tarafından askeriyeye bir müdahale olur diye düşünüyorum, böyle bir durum için Ankara’da kalmanız isteniyor” dedi.

KARAKUŞ KONUŞMA YAPTI: Biz 141. Filo’dayız. Bizim filo komutanımız Yarbay Hakan Karakuş’tur. 15 Temmuz 2016’da rutin olarak eğitim gördüğümüz 141. Filo Komutanlığı’nda normalde cuma günleri mesai 17.00’de bitmekteydi. Ancak o gün 14.00’te biteceği söylendi. Filo komutanı 48 kursiyeri toplantıya çağırdı. Toplantıya, filodan ayrılmayan hocalarımız Yüzbaşı Ahmet Tosun, Yüzbaşı Hüseyin Türk, Yüzbaşı Mete Kaygusuz, Binbaşı Çavur da katıldı. Saat 17.00’de Yarbay Hakan Karakuş brifing salonunda bizi topladı. Herkesin telefonları alındı. TSK’nın PKK’ya çok büyük bir operasyon düzenleyeceğini, üs içerisindeki sandıktan HDP’ye oy çıktığından, aramızda hainlerin olduğunu bildiğini, bilgi sızmaması için cep telefonlarımızı topladığını, üs komutanının bu hainler için mesaiyi erken bitirip onları gönderdiğini söyledi. Operasyonun 03.00-03.30 gibi olacağını, ertesi gün haberlerde izleyebileceğimizi söyledi. Bize vatan, millet temalarıyla etkileyici bir konuşma yaptı. Bize görev verileceğini, hocalarımızın talimatlarını yerine getirmemizi söyledi.

“BUGÜN İTAAT GÜNÜDÜR”: Saat 22.00’ye kadar bir hareketlilik olmadı. Çok sayıda uçak, mühimmatlı bir şekilde hazır bekliyordu. Saat 22.00’de hocalar uçuşa hazırlandı. Mete Kaygusuz Yüzbaşı kursiyerleri yanına çağırdı. Bize hitaben “Bugün tarihi bir gün, yıllardır bugünü bekliyoruz, bugün itaat günüdür, karşınıza asker şahıs bile çıkabilir, ben ‘İndir’ dediğimde indireceksiniz” dedi. Silah kullanmasını iyi bilen 8 kişiye silah dağıttılar. Filonun güvenliğinin sağlanmasını söylediler. Kaygusuz Yüzbaşı, uçuşa hazırlanacak hocaları uçağa götürmemi, karşı çıkan kişiyi de silahla vurmamı emretti.

SABAH ANLADIM: Saat 03.00 sıralarıydı. Böyle bir olayı görünce farklı bir şey olduğunu anladım, moralim bozuldu. Yunus Şahin beni uyandırdı, görev yerine götürdüğünde 2 kişiden biri Üsteğmen Hoşoğlu idi. Bana mahzen gibi bir yerde 2 generalin tutuklu olduğunu, beklemem gerektiğini söyledi. Ben de mahzenin başında bekledim. Generallerin başları bağlı, biri takım elbiseli, diğeri şort ve tişörtlüydü. Ancak kim olduklarını bilmiyorum. Sabah 08.00 gibi teğmen Raif Can Dursun işimizin bittiğini, isteyenlerin ayrılabileceğini söyledi. Oradaki Özel Kuvvetler’e görevi devrederek telefonları alıp lojmana geçtik. Lojmana gittiğimde televizyonu açtığımda olanların darbeye teşebbüs olduğunu anladım.

CEYLAN SAVCILIĞA YÖNLENDİRDİ: Daha sonra F. ve E. ile konuştuk. F., AK Parti Milletvekili Nevzat Ceylan ile iletişim kurdu. Kendisine olayları anlattık. O da bizi ifadeye yönlendireceğini söyledi. Bu şekilde başsavcılığa bilgi vermek amacıyla geldik. 2011, 2012, 2013, 2014 devrelerinin jet pilotlarının tamamının bu örgütten olduğunu düşünüyorum. Diğer sınıftan olanlarınsa yüzde 80’inin örgütle bağlantısı olduğunu tahmin ediyorum.

Kaynak: Sabah ve Akşam ve Akit

9Damadı adına hat kullanan FETÖ’nün polis imamı tutuklandı

Kırşehir’de FETÖ’nün polis imamı olduğu ileri sürülen ve damadı adına telefon hattı kullandığı tespit edilen Ö.A. tutuklandı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonrasında gözaltına alınan ve damadının adına telefon kullandığı tespit edilen polis imamı Ö.A., yakalanarak çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, emniyette sorgulanan E.Ç.’nin itirafı sonrasında kayınbabası ve emniyetin polis imamı olduğu ileri sürülen Ö.A. yapılan sorgulamasının ardından adli makamlara sevk edildi.

Ö.A.’nın evinde yapılan aramalar sonrasında örgütsel dokümanlar polis tarafından ele geçirildi. Ö.A.’nın evinde 1 dolar bulunurken polis imamının bylock kullanıcısı olduğu tespit edildi.

Kaynak: Star

10FETÖ soruşturmasında aranan mühendis yakalandı

Kocaeli’nin Karamürsel İlçesi’nde Fethullahçı Terör Örgütü suçlamasıyla aranan mühendis 41 yaşındaki Öner Aktaş jandarma ekiplerince yakalandı.

Karamürsel İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Valideköprü mevkiinde yaptığı denetimde araçları durdurarak, içerisinde bulunan kişilerin kimliklerini kontrol etti. Bu sırada, kimliği kontrol edilen Öner Aktaş’ın Fethullahçı Terör Örgütü üyesi olmak suçlamasıyla arandığı tespit edildi.

Daha önce bir GSM firmasında çalıştığı bildirilen Öner Aktaş’ın Eskişehir’de bulunan akrabalarını ziyaret ettiği, yakalanmamak için dağ yollarını kullandığı bildirildi. Jandarma Öner Aktaş’ı gözaltına aldı.

Kaynak: Star

11Münevver Karabulut davasında FETÖ iddiası!

Münevver Karabulut’un öldürüldüğü evdeki kayıp 700 bin Euro’da FETÖ izi mi var? Karabulut Ailesi’nin avukatı Rezan Epözdemir mahkemeye sunduğu dilekçesinde “Sanık emniyet mensuplarının, eski avukatının FETÖ’nün yargı yapılanmasının imamı olduğundan bahisle hakkında yakalama kararı bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Münevver Karabulut’un öldürülmesiyle ilgili olarak katil zanlısı Cem Garipoğlu’nun evinde cinayet günü bulunan bir miktar parayı (700 bin Euro) tutanaklara geçirmedikleri ve güvenlik kamerası görüntülerini yeterince incelemedikleri iddiasıyla haklarında dava açılan 6 polis memuru ile görüntüleri sildikleri öne sürülen 3 site görevlisinin yargılandığı dava hazırlanamayan bilirkişi raporu yüzünden kitlendi.

Kaynak: Akşam

12Terör destekçilerine mihrap vermeyiz

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, FETÖ ve diğer terör örgütlerine kalbini, ruhunu, aklını teslim etmiş bir din görevlisine bir tek mihrabının verilmeyeceğini söyledi. Görmez, “Doğu ve Güneydoğu’da 20 bin arkadaşımız görev yapıyor. Son bir haftada orada bu sebepten 250 imamın görevine son verildi” diye konuştu.

Kaynak: Yeni Şafak

131 günde 6 bin hesap açtılar

FETÖ’nün, 17/25 Aralık öncesinde Bank Asya için ‘seferberlik’ ilan ettiği ortaya çıktı. 1 Aralık 2013 ila 30 Haziran 2014 arasında bankada 334 binin üzerinde hesap açıldı. 30 Ocak 2014 tarihinde 6 bin hesap açılması dikkat çekti.

FETÖ’nün 2013’te gerçekleştirdiği 17/25 Aralık operasyonu öncesinde, örgütün finansman kaynağı haline getirilen Bank Asya için ‘seferberlik’ ilan edildiği ortaya çıktı. Bank Asya ile ilgili incelemeler sürdükçe, organize bir örgütlü yapının finansman konusunda izlediği yöntemler de deşifre oldu. 2000 ve 2001 yılındaki bankacılık krizleri sonrasındaki süreçte bankalardan ciddi mevduat çıkışı, 17/25 Aralık’ın yaşandığı 2013 yılında yaşanmadı. Ancak Bank Asya’ya 334 bin adet gibi yeni hesap sayısındaki artış bir yönlendirme neticesi olduğunu ortaya koydu.

Kaynak: Yeni Şafak

14Fatih Portakal aldığı ödülü FETÖ’cü o isme ithaf etti!

Doğan Medya tarafından düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri büyük bir rezalete sahne oldu. FOX Ana Haber Spikeri Fatih Portakal ‘En İyi Erkek Haber Spikeri’ ödülüne layık görülürken yaptığı skandal konuşmayla da adeta gündeme oturdu. Terör yanlısı medyanın önemli isimlerinden birisi olan Portakal konuşmasında FETÖ ve PKK yandaşlarının propagandasını yaptı…

Kaynak: Takvim

15Terör yandaşı Fatih Portakal’ı yerin dibine soktular!

Doğan Medya tarafından düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri’nde aldığı ‘En İyi Erkek Haber Spikeri’ ödülünü FETÖ’cü Ercan Gün’e ithaf eden Fatih Portakal’a en iyi cevabı gazeteci Nedim Şener ve Cem Küçük verdi.

Kaynak: Takvim

16Böyle hainlik görülmedi… Aydın Doğan, Portakal’a ödül verip FETÖ propagandası yaptırdı!

Doğan Medya tarafından düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri büyük bir rezalete sahne oldu. FOX Ana Haber Spikeri Fatih Portakal ‘En İyi Erkek Haber Spikeri’ ödülüne layık görülürken yaptığı skandal konuşmayla da adeta gündeme oturdu. Terör yanlısı medyanın önemli isimlerinden birisi olan Portakal konuşmasında FETÖ ve PKK yandaşlarının propagandasını yaptı….

Kaynak: Akit

17Büyükelçilik FETÖ’cüyü baştacı yaptı

15 Temmuz’daki FETÖ kalkışmasında sosyal medya üzerinden darbe yanlısı paylaşımlarda bulunan gazeteci Ünsal Turan’ın, Kopenhag Büyükelçiliği’nin düzenlediği resepsiyonlarda baş üstünde tutulduğu belirlendi. Darbe gecesi “Sevgili Dostlar beklediğimiz gün bugün. Asker harekete geçti” şeklinde paylaşım yapan sözde gazeteci Ünsal Turan, Büyükelçilik tarafından tertiplenen resepsiyonlarda baştacı edildiği öğrenildi.

Kaynak: Akit

 

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here