Bugünkü (3 Kasım 2016) FETÖ haberleri

0

FETÖ’cülerin toplu firar planı ortaya çıktı

Terör örgütü FETÖ üyesi 5 bin 544 tutuklunun kaldığı Sincan Cezaevi’nde firarplanı son anda deşifre oldu. Koğuşlarda yapılan aramada, cezaevinin detaylı krokisi, şifreli notlar ve kaçış planları bulundu. Örgüt üyelerinin kendi aralarında gizli haberleşme için şifreli yazışma teknikleri geliştirdikleri, jandarma ve cezaevi personeli hakkında bilgi topladıkları da tespit edildi.

Kaynak: Hürriyet

….

Başsavcı, Kemal Batmaz’la ilgili detayları anlattı

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak, darbe girişimi gecesi Akıncı Üssü’nde görüntüleri ortaya çıkan eski Kaynak Kağıt AŞ Genel Müdürü Kemal Batmaz’ın darbenin çok kritik isimlerinden biri olduğunu” belirterek, “Adil Öksüz kadar önemli olduğunu, belki de onun üstü olabileceğini gördük, değerlendirdik. Bu şekilde darbenin bir karanlık yüzünü daha ortaya çıkarmış olduk.” dedi. Kodalak, Kemal Batmaz’ın ifadesini bir kez daha aldıklarını belirterek “Ama her şeyi inkar ediyor. Hatta görüntülere dahi ‘Ben değilim’ diyor. Kabul etmiyor. Ama biz kendisinin fotoğraflarını çekerek, bu konuda da bilirkişi raporu aldık. Görüntülerle eşleşmesini sağladık. Görüntü uzmanları bu kişinin Kemal Batmaz olduğunu tespit etti” dedi. Kodalak, Batmaz’ın ilk yakalandığında Adil Öksüz gibi “Tarla bakmaya geldim” dediğini söyledi.

Kaynak: AA, Hürriyet

…..

 

‘ın profesör kardeşi tutuklandı

/PDY soruşturmaları kapsamında açığa alınan Prof.Dr.  tutuklandı

Darbe girişimini  ile birlikte yönettiği öne sürülen ‘ın Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) akademisyen kardeşi Prof.Dr. ‘ın da /PDY operasyonları kapsamında tutuklandığı belirlendi. ERÜ Edebiyat Fakültesi Yakın Çağ Tarihi eski Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Şakir Batmaz, FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında açığa alındı, ardından Kayseri Emniyet Müdürlüğünün yaptığı operasyon sonucu çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Telefonunda FETÖ üyelerinin haberleşme programı ByLock bulunduğu belirlenen ve 23 Ağustos’ta tutuklanan Prof.Dr. Şakir Batmaz’ın, 12 Haziran 2015’te İstanbul’daki Deniz Müzesi Komutanlığı’nda düzenlenen ‘Geçmişten Geleceğe 125’inci Yılında Deniz Astsubaylığı’ paneline katıldığı; 22 Mart 2007’de Kayseri’ye gelen Patrik 2’nci Mesrob Mutafyan’ı, henüz yardımcı doçent unvanını taşıdığı sırada karşıladığı ve ziyaretine eşlik ettiği de ortaya çıktı..

Kaynak: Takvim

Reklam

….

Meral Akşener’in açtığı kaset davasında karar çıktı

Milletvekili Meral Akşener’in ‘kaseti olduğunu’ iddia eden gazeteciler Latif Erdoğan ve Cemil Barlas, haklarında, “Kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret” suçlamasıyla açılan davadan beraat etti.

Bir TV programında MHP eski milletvekili Meral Akşener’in kaseti olduğunu iddia ederek hakaret ettiklerini öne sürülen gazeteciler Latif Erdoğan ve Cemil Barlas hakkında açılan davada beraat kararı çıktı.

Kaynak: Hürriyet

….

Kumpas fezlekesi Kaynak’tan çıktı

17 Aralık darbe girişimiyle ilgili fezlekenin o sabah saat 06:57’de Kaynak Holding’e bağlı Işık Yayıncılık Şirketi’nin müdürü olan Özden Demir’in bilgisayarına yüklendiği ortaya çıktı.

Kaynak: Star

…..

İşte FETÖ’nün samba planı!

FETÖ’nün Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkma planlarına, Brezilya’da bir zamanlar Türkiye’de forma giymiş Brezilyalı futbolcu ve teknik adamları da alet ettiği ortaya çıktı.

Kaynak: Fotomaç’tan aktaran Star

FETÖ elebaşı Gülen baskıya dayanamadı, taşınıyor

FETÖ lideri Fethullah Gülen’in iadesi konusunda Türkiye’den ABD’ye yapılan tam saha pres etkisini gösterdi. FETÖ elebaşı Gülen’in Pensilvanya’daki malikanesinden Virginia’ya taşınmaya hazırlandığı öğrenildi. Birçok dernek ve vakıfla FETÖ’nün yapılandığı eyaletlerden birisi olan Virginia, ABD gizli istihabarat servisi CIA’in merkezine de ev sahipliği yapıyor.

Kaynak: Akşam

Aile boyu ihanet

FETÖ’ye yönelik olarak 15 Temmuz’dan sonra başlatılan kapsamlı operasyonlarla örgüt şebekesi günbegün aydınlığa çıkarılırken, kritik isimlerin bu ihanete aile boyu ortak olduğu gerçeği dikkatleri çekiyor. FETÖ’nün Türkiye’deki 1 numaralı ismi Öksüz’den örgütün çeşitli kademelerdeki isimlerine kadar birçok terörist, bu işe bulaşmış durumda. FETÖ elebaşı Gülen başta olmak üzere 5 farklı aileye (Gülen, Öksüz, Batmaz, Kulaç ve Özer) ışık tuttuk.

Reklam

Kaynak: Yeni Şafak

….

Clinton’ın yardımcısından FETÖ’ye selam

Clinton’ın seçimleri kazanması halinde yardımcısı olacak olan Virginia Senatörü Tim Kaine, FETÖ’nün ABD’deki en önemli kuruluşlarından biri olan Rumi Forum’a kutlama mektubu gönderdiği ortaya çıktı. Kaine, yazdığı mektupta FETÖ mensuplarını selamlıyor.

Kaynak: Yeni Şafak

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here