Bugünkü (7 Kasım 2016) FETÖ haberleri

0

20RISS Başkanı Leonid Reşetnikov: Düşürenler öncelikle Erdoğan düşmanıydı, ABD’li askerler de katıldı

Rusya Federasyonu Devlet Başkanlığı’nın resmi düşünce kuruluşu ‘Rusya Stratejik Çalışmalar Enstitüsü (RISS) Başkanı Leonid Reşetnikov, geçen hafta Ankara Politikalar Merkezi’nin davetlisi olarak İstanbul’daydı. Devlet Başkanı Putin’in yakın çalışma ekibindeki Reşetnikov, 33 yıl Rusya Dış İstihbarat Servisi’nde üst düzey görevlerdeydi. RISS de doğrudan Kremlin’e bağlı bir kuruluş. Dolayısıyla Reşetnikov Rusya ile ilgili sorularımı direkt ‘biz’ diye yanıtladı. Uçak krizinin perde arkasından Moskova ile Ankara arasındaki Suriye anlaşmasına, pek çok tartışma yaratacak detayı paylaştı.

Kaynak: Hürriyet

19‘İmzazsız ihbarlar’ın altındaki imza bulundu: BİM

Ergenekon, Balyoz, askeri casusluk gibi  davalarda yüzlerce insanın tutuklanmasına neden olan isimsiz ihbar mektupları ‘BİM‘ adı verilen bir merkezde hazırlanmış. Bir itirafçı ‘imzasız ihbar’ sisteminin nasıl işlediğini şöyle anlattı: “Örneğin sahte ihbar mektupları tanzim ederek bunları evlerinde veya ofislerinde bulunan yazıcılarda hazırlayıp göndermektedirler. Bunları hazırlarken genelde eldiven kullanmaktadırlar. Hazırlanan mektupları göndermek için evlerinde, ofislerinde bol miktarda posta pulu bulunmaktadır. Menfi olarak tabir edilen bir jandarma personeli hakkında yani cemaatten olmayan birisi hakkında sahte ihbar mektubu gönderme işi bu kişiler tarafından organize edilir ve gönderilir. Gönderici ismi olmaz. Bu mektuplar aynı zamanda BİMER üzerinden de gönderilmektedir.”

Kaynak: Hürriyet

18İtirafçıdan şok iddia! 5 puan alana, F-16 pilotluğu

Konya operasyonunda deşifre edilen 44 pilot, itirafçı olup FETÖ’yü anlattı: Örgütün puan sistemiyle 5 alanı F-16 pilotu, 1 alanı ise yer subayı yaptılar. İslam’ın şartı olmasına rağmen oruç tutmamızı da yasakladılar

Konya’daki FETÖ soruşturmasında deşifre edilen 73 mahrem pilottan 44’ü, etkin pişmanlık yasasından faydalanarak, TSK’yı yöneten örgüt abilerini deşifre etti. Örgütün kendilerini ‘robotlaştırdığını’ belirten itirafçı pilotlar, 15 yıldır parçası oldukları örgüte ilişkin de çok çarpıcı bilgiler verdi. İşte, örgütünün çok gizli olarak tanımladığı, ByLock kullanmayan, hatta ailelerinin bile Gülen örgütü üyesi olduklarını bilmediği mahrem pilotların itirafları:

Kaynak: Hürriyet ve Star ve Akşam ve Yeni Şafak

17Yüzük gönderen vali yardımcısı uzaklaştırıldı

FETÖ soruşturması kapsamında görevinden ihraç edilen ve gözaltına alınan hâkime yüzük gönderen Diyarbakır Vali Yardımcısı Mehmet Demirİçişleri Bakanlığı‘nca görevden uzaklaştırıldı

Reklam

Diyarbakır’da yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında görevinden ihraç edilen ve gözaltına alınan hâkime yüzük gönderen Diyarbakır Vali Yardımcısı Mehmet Demirİçişleri Bakanlığı tarafından FETÖ kapsamında görevden uzaklaştırıldı.

Vali Yardımcısı Mehmet Demir, FETÖ operasyonları kapsamında ihraç edilen ve gözaltına alınan Vergi Mahkemesi Hâkimi Fatma Ç.’ye, gözaltındayken avukat aracılığıyla ilgisini belirtmişti. Demir, “Ciddi düşünüyoruz. Aileler bunu biliyor. 15 Temmuz’dan önce kendisine evlenme teklifinde bulunmuştum. Gözaltındayken kendisini yalnız hissetmesin hem de sevdiğimizi belirtmek için kendisine bir yüzük gönderdim” demişti.

Kaynak: Hürriyet

16FETÖ’ye yardım toplayan derneğe operasyon : 47 gözaltı kararı

Fetullahçı Terör örgütünün finansmanına ilişkin yürütülen bir soruşturma kapsamında örgüte yardım toplayan Dengi Platformu Derneği’nin eski ve yeni yöneticileri hakkında operasyon başlatıldı.

Kaynak: Sabah

15“FETÖ’nün ilk suçu Cumhuriyet’in bombalanmasıydı”

Uğur Mumcu’nun kardeşi, yazar, siyasetçi ve avukat Ceyhan Mumcu’dan SABAH’tan İsa Tatlıcan’a çarpıcı açıklamalar: “FETÖ’nün ilk suçu Cumhuriyet’in bombalanmasıydı. Hikmet Çetinkaya Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nda konuşma yapmasıyla yakınlaşma başladı. Gazetenin sahibi avukat Akın Atalay kumpas davalarında FETÖ’cü savcılarla işbirliği içindeydi. Akın Atalay yurtdışına kaçarken mal varlığını satmış, dönmeyebilir. ABD FETÖ’nün yerine yeni maşa bulursa Fetullah’ı ilk bunlar satar. Cumhuriyet yönetimi FETÖ’den çok Fetullah’ın arkasındaki güce yaranmaya çalıştı ama başarısız oldu.”

Kaynak: Sabah

14İkiyüzlü Avrupa’dan skandal bir karar daha!

Avrupa Yargıçlar Birliği (AYB) FETÖ soruşturması kapsamında görevden alınan hakimlerle ilgili skandal bir karara imza attı. AYB, FETÖ’cü hakim ve savcılara yardım için bir fon oluşturdu. İsviçre de bu fonda yer alacağını açıkladı.

Reklam

Kaynak: Sabah ve Yeni Şafak

13Strateji Daire Başkanı FETÖ’cü çıktı

FETÖ’nün Marmara Üniversitesi’ndeki yapılanmasına yönelik soruşturmada gözaltına alınan akademisyen sayısı 15’e yükseldi. Gözaltı kararı bulunan 40 isme, telefonlarında ByLock çıkan ve FETÖ adına faaliyetlerde bulundukları iddia edilen matematik uzmanı M.Ü. Fen Edebiyat Fakültesi Dekan yardımcısı Doç. Dr. Ali Delice, Yrd. Doç. Gerçek Şahin Yücel, araştırma görevlileri Ahmet Bostan ve Ahmet Berk de eklendi. Yine gözaltı listesinde bulunan bir başka ismin ise cezaevinde olduğu öğrenildi. Gözaltı listesinin başında bulunan eski Strateji ve Geliştirme Daire Başkanı İsmail Çetindağ’ın Çanakkale Cumhuriyet Savcılığı’nca FETÖ soruşturması kapsamında bir süne önce tutuklanıp cezaevine konulduğu öğrenildi.

Kaynak: Sabah

12FETÖ’nün haberleşmede “VPN” hilesi

TBD Başkanı Tabakçı: FETÖ’cüler haberleşmede kullandıkları ‘Eagle, Kakao Talk, ByLock’ uygulamalar üzerinden yaptıkları yazışmaların konumunu VPN adlı program üzerinden değiştiriyorlar. VPN adlı program sanal özel bir ağ olup, kapalı korumalı ağların içine girmek için kullanılan tünel gibi bir uygulamadır.

Kaynak: Sabah ve Yeni Şafak

11İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ByLock operasyonu

Aralarında İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının da bulunduğu 22 kişi hakkında ByLock kullandıkları gerekçesiyle yakalamaya yönelik gözaltı kararı çıkarıldı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY’ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, örgütün kriptolu haberleşme sistemi ‘ByLock’ kullandıkları tespit edilen İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına bu sabah eş zamanlı operasyon düzenledi.

Kaynak: Sabah ve Star ve Akşam ve Takvim ve Türkiye ve Akit

10FETÖ’nün 6 yıl önceki toplantısında şoke eden ifadeler

FETÖ’nün elebaşı Gülen ve teröristlerinin bir gizli toplantısında kaydedilen ifadeler, 15 Temmuz’da Türkiye’yi hedef alan korkunç planın tam 6 yıl önce açık açık konuşulduğunu ortaya koydu.

Kaynak: Star ve Akşam ve Yeni Şafak ve Akit

9Ablalara ‘kıtmir’ dualı özel kolye

Kendisini ‘7 uyurlar’ın yanlarındaki köpeğin ismiyle “kıtmir” olarak tanımlayan FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in, kendisine simge yaptığı “Kıtmir”i, aynı zamanda örgütlenme içinde önemli bir “örgüt nişanı” olarak kullandığı anlaşıldı.

Kaynak: Star

8Darbeci yüzbaşının eşi itirafçı oldu

FETÖ’cü yüzbaşının itirafçı eşi: Bir komutan “İş hayır, akıbet hayır” diyerek mühimmat deposunu açmasını istedi

FETÖ’cü darbe girişiminden sonra TSK’dan ihraç edilen ve tutuklanan Yüzbaşı Cemil Çetin’in öğretmen eşi Dudu Çetin, KPSS soruşturması kapsamında itirafçı oldu. Çetin, KPSS’deki soru hırsızlığı ve eşinin suçlandığı darbe girişimine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çetin, KPSS’den 3 gün önce sınav sorularının eşi tarafından kendisine getirildiğini belirterek “Eşime sınav sorularını cemaat abisi verdi” dedi. Çetin darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili olarak da “15 Temmuz akşamı, bir komutanın, ‘İş hayır, akıbet hayır’ diyerek eşimden mühimmat deposunu açmasını söylediğini eşim anlattı. Eşim de depoyu açtığını, kendisine ‘Beştepe’ye gel’ diye mesaj atmalarına rağmen gitmediğini ve sabaha karşı birliğinden kaçtığını söyledi” ifadesini kullandı.

Kaynak: Star ve Türkiye ve Akit

7Sınırda gözümüzü kör etmişler

2008’de 17 askerin şehit olduğu Aktütün baskını sonrası hükümet, sınır güvenliği için yerli bir sistem istedi. Siparişin verildiği TÜBİTAK, milli sistemi 2011’de tamamladı. Ancak FETÖ’ye bağlı ‘TÜBİTAK imamı’, hayati projeyi durdurdu. Sınırda İsrail yapımı MUGİ sistemine mahkum kalınca Aktütün’ün ardından Dağlıca, Çukurca ve Uludere saldırıları da yaşandı. Hudutlar için yerli sisteme ancak 2013’te geçilebildi.

Kaynak: Yeni Şafak ve Takvim ve Akit

6Emanetçi hissedarlar

Bank Asya’nın kurucuları olan yüzde 41,94 oranındaki A grubu hissedarların, bankanın gerçek sahipleri olmadığı ortaya çıktı. A grubu hissedar olan 19 kişiye tarihsiz devir sözleşmesi imzalatıldığı tespit edildi. Örgütle arası bozulup hisselerini FETÖ’cüler dışında birine satmasın diye A grubu hissedarların emanetçi haline getirildiği belirlendi.

Kaynak: Yeni Şafak

5Almallar!

HDP’liler tutuklandı. PKK ve FETÖ’nün Batı’daki uzantıları çıldırdı. Almanya ise ne yapacağını şaşırdı! Alman medyası dün bir kez daha Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef aldı. Welt am Sonntag gazetesi teröristbaşı Gülen ve örgütünü mağdur göstermeye çalıştı. Türkiye’deki ortağı olan Doğan Medyası’nın haber ajansı da bunu servis yaptı.

Kaynak: Takvim

4FETÖ center

Teröristbaşı Gülen, Kırgızistan’da da yuvalandı. Başkent Bişkek’te Kaynak Holding’e bağlı Vefa Center açıldı. Alışveriş merkezinin içine FETÖ’cülerin gizli tünel ve şifreli kartlarla girdiği bir otel yapıldı. Örgüt üyelerinin burada kaldığı ortaya çıktı

Kaynak: Takvim

3Erdoğan’a suikast girişimine ait yeni görüntüler

Muğla Marmaris’te 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik suikast girişiminde yaşananların, tatilciler tarafından cep telefonuyla kaydedilen yeni görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı konuttan ayrılmasından kısa bir süre sonra darbeciler tarafından düzenlenen baskın ve çıkan çatışma ile helikopterden ateş açılması yer alıyor.

Kaynak: Takvim

2Onun adını istemiyoruz.

Teröristbaşı Gülen’in adı, adaşlarının korkulu rüyası haline geldi. Malatya, Kahramanmaraş ve Adıyaman’da 22 kişi mahkemeye akın etti. “Fethullah”, “Feytullah” ve “Fetullah” olan isimlerini değiştirmek için dava açtı. Vatandaşlar “Bir teröristle, bir vatan haini ile aynı ismi taşımak istemiyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Kaynak: Takvim

1‘Ak Parti sanıyordum FETÖ kumpasıymış’

Adana’nın eski Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, görevden alınmasının nedenini AK Parti iktidarı sandığını ifade ederek, nasıl kumpasa getirildiğini itiraf etti.

Kaynak: Akit

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here